Instagram

BIO na Instagramie – pierwsze wrażenie

BIO na Instagramie - pierwsze wrażenie

Zastanów się, co decyduje o tym, że zaczynasz obserwować kogoś na Instagramie? Jak to się zaczyna? Widzisz jakieś zdjęcie, wchodzisz w profil danej osoby. Widzisz opis BIO, więcej zdjęć i tyle. Możesz poprzeglądać zdjęcia i poczytać, co dana osoba pisze w opisach, jednak to pierwsze wrażenie sprawia, że chcesz obserwować ten profil. W takim razie, jeśli chcesz mieć fajny profil na Ig- zadbaj o swój tzw. biogram. Pamiętaj, że to Ty na swoim profilu ustalasz warunki. Może się tu znaleźć, co tylko Ci się podoba. Jednak pomyśl też o nowych odbiorcach. Oni Cię nie znają, nie wiedzą o czym jest profil. Masz tutaj kilka znaków, żeby ich zachęcić, do siebie. BIO na Instagramie według mnie jest niezwykle ważne. Zatem pokażę Ci, co powinno się w nim zawierać.
Na zdjęciach zobaczcie moją drogę, do według mnie idealnego BIO. Moje podsumowanie na końcu.

BIO na Instagramie

Nazwa profilu, czyli coś innego niż nazwa profilu.

Ja swego czasu miałam w nazwie na dole, podane to, co jest na górze. Czy to nie marnowanie znaków? Ludzie widzą jak nazywa się mój profil, może chcieliby poznać mnie? I tutaj od razu można podać, czym zajmuje się wasze konto. Jest taka fajna kreska, która Wam to oddzieli. ” | ” (mam zablokowane kopiowanie na blogu…) No nic! W telefonie przeszukajcie znaki, na pewno ją odnajdziecie. I właśnie fajnie, jak napiszecie swoje imię, ksywkę. Coś innego niż Wasza nazwa. Ja po tej kresce mam wpisane bookstagram. Bo takie jest moje konto. Dzięki temu nie muszę już tego pisać poniżej. A wyszukiwarka mnie pokazuje, gdy ktoś wpisuje bookstagram. To proste.
Nazwę można zmienić dwa razy w ciągu 14 dni. Uwaga.

Podaj adres email.

Może jeszcze tego nie wiesz, ale na laptopie nie ma tego przycisku, co na laptopie czyli “adres e-mail”. Jeśli ktoś z Tobą chciałaby zacząć współpracę, to nie będzie szukać tego adresu nigdzie indziej. Po prostu sobie odpuści. Dlatego tak ważne jest napisanie w BIO na Instagramie adresu. Jeśli nie chcesz, żeby przychodził Ci tam spam nie pisz “@”, zamiast tego napisz “(at)”. Ja tak nie mam i nie dostaję spamu, więc nie widzę potrzeby zmieniania.

Wybierz sobie jeden język w BIO na Instagramie.

Ja mam na profilu mój cytat. Przez długi czas był to cytat po angielsku, ale po co skoro wszystko w profilu jest pisane po polsku? Zastanów się, jakie konto chcesz prowadzić, albo dwujęzyczne i wtedy dwa razy klepiesz to samo, albo odbiorcy są jedni i na nich się skupiasz.

BIO na Instagramie

Nie pisz za dużo, ludziom nie chce się rozwijać tekstu.

W BIO na Instagramie możesz napisać maksymalnie 150 znaków ze spacjami. Jednak pisząc od enterów (nowych linijek) sprawisz, że będzie wyświetlać się powiadomienie- pokaż więcej. Nikt w to nie klika. Napisz sobie BIO i zobacz czy mieścisz się w tym, co widać od razu. Jeśli tak, to cudownie. Jeśli nie, popracuj nad tym. Nie musisz nikogo przeładować informacjami.

Zamieść link do swojej innej działalności, gdzie ludzie poznają Cię jeszcze lepiej.

Nie masz swojej strony internetowej, nie chcesz podawać prywatnego konta na Facebook? W takim razie zlinkuj swoje ulubione zdjęcie na Ig z Twojego profilu. Bądź pomysłowy i kreatywny. A jeśli masz bloga, to nie linkuj strony głównej. Obserwujący chcą widzieć zmiany. Niech w linkach będą najnowsze posty, nie ma limitu zmieniania linków, więc do dzieła.

A najlepiej, żeby podać czego dotyczy ten link. Ludzie dzięki temu nie będą musieli klikać w ciemno. Czasem w nazwie linku nic z niego nie wynika. A chyba każdy lubi wiedzieć w co klika.

Ja i moje BIO na Instagramie

Finalnie efekt jak najbardziej mnie zadowala. Jest prosto, po mojemu i wszystkie informacje są zawarte. Mam na imię Daria i prowadzę bookstagram. Jestm blogerką, która woli zainteresować ludzi swoim intelektem, niż dupą. Możesz napisać do mnie maila na podany adres. Możesz również przeczytać najnowszy wpis na mojej stronie.

Taaa dam. Nie jest to trudne. Nie trzeba pisać elaboratów, ba, nawet nie można. Ma być krótko, zwięźle i na temat. Emoji to też spoko pomysł, zwracają uwagę, urozmaicają wygląd.

Jeśli zmieniasz swój biogram właśnie teraz, to zrób zdjęcie przed i po. Zobaczysz jak wiele się zmieniło. Będzie mi bardzo miło jak zrobisz z tego kolaż i oznaczysz mnie w relacji. Na pewno to zobaczę.

BIO na Instagramie

Jeszcze Ci mało? Przeczytaj w takim razie dwa inne poradniki Instagramowe i rozwijaj swoje konto.
Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie?
Jak zdobyć prawdziwych obserwatorów na Instagramie?
Zerknij również na moje konto, może Cię zainspiruję:

Jeden komentarz