Instagram

Hasztagi na Instagramie

Hasztagi na Instagramie

Biorę się za kolejny temat rzekę, ale z jakim pomysłem. Hasztagi na Instagramie wprawiają Was w osłupienie, a Wasze konto za każdym razem ma inną ilość wyświetlania zdjęcia za ich pomocą nawet jak są takie same? Spoko, mam tak samo. I nie mogę się przebić przez pewną barierę tych wyświetleń. Dlatego wpadłam na pomysł, to tej pory dodawałam takie same hasztagi, zmieniając może 3-4 z nich, żeby pasowały do dnia i elementów. Reszta taka sama. W tym tygodniu, począwszy od dnia 28.11.2020r. będę pisać codziennie inne #. Zobaczymy jak to wpłynie na wyświetlenia. Myślę, że to będzie ciekawe doświadczenie i na pewno świetny eksperyment. Bo wiadomo każde takie działanie to dodatkowy czas, który trzeba poświęcić na pisanie codziennie nowych hasztagów.

Mniej czy więcej?

Tak naprawdę nie ma chyba osoby, która by znała odpowiedź na to pytanie. Mam wrażenie, że czasem Instagram rządzi się swoimi prawami. Jednak tutaj mniej nie znaczy więcej. Im mniej # dodacie do zdjęcia, tym Wasza reklama będzie bardziej ograniczona. Dodając max 30 hasztagów z każdego z nich dotrzecie do określonej liczby osób. Dodając tylko 5… Wasz zasięg będzie bardzo mały. Z drugiej strony są zdjęcia, które mają mało hasztagów, a dużo polubień, ale pamiętajcie opisy zawsze można edytować, więc czasem nie warto wierzyć we wszystko, co zobaczycie.

Hasztagi na Instagramie

Wkurza mnie, że z tych samych hasztagów mam zupełnie inne wyświetlenia. Aż wstyd przyznać, ale czasem liczba nie przekracza 200. Dlaczego? Czy naprawdę to da się zablokować? Wchodząc w dany # widzę moje zdjęcie, więc skąd różnica nawet 500 wyświetleń na tym samym? I nie wierzę, że zależy to od dnia. Dlatego… teraz przez tydzień sobie posprawdzam jak to wszystko wpływa na wyświetlenia. Czy warto się starać, żeby hasztagi na Instagramie za każdym razem były inne? Czy warto tak naprawdę tracić na to czas. Myślę, że na spokojnie z feedbackiem wrócę do Was w następną sobotę. I sama jestem ciekawa jaki będzie wniosek.

Wszystkie moje wskazówki dotyczące Instagrama możecie śmiało przeglądać w odpowiedniej zakładce, na górze w menu.
Zaobserwuj mnie:

2 komentarze