Instagram

Ile hasztagów dodać na Instagramie?

Ile hasztagów dodać na Instagramie

Dzisiejszy temat: Ile hasztagów dodać na Instagramie? Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że chodzi tutaj o hasztagi dodawane pod zdjęciami. Hasztagi w BIO zupełnie nic nie dają oprócz zabierania miejsca, a profil wyszukuje się tylko dzięki sekcji określonej jako: Imię i Nazwisko. Nie wiesz o co chodzi? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na IG, z chęcią to wytłumaczę. Wracają do tematu: Ile hasztagów dodać na Instagramie? Mam dwa Was moje wnioski na podstawie testów na moim profilu oraz testy z 18 milionów wpisów. Brzmi dobrze? Zaczynajmy.
A jeśli zupełnie nie wiesz o co chodzi z hasztagami, przeczytaj najpierw wpis o hasztagach tutaj.

Jak ja dodaję hasztagi?

Prowadząc bookstagram na moich zdjęciach zawsze jest książka lub wiele książek. Dlatego mam hasztagi, które się u mnie nie zmieniają. Nie bawię się w codziennie inne hasztagi. Wiem, które działają. Wiem, że z hasztagów mam ponad tysiąc zasięgu praktycznie zawsze, po co w takim razie miałabym je zmieniać? Jednak zmieniają się u mnie elementy, które dotyczą książek. Dlatego mam takie hasztagi, które są zamienne. Jest to ok. 5-7 hasztagów, które faktycznie różnią się codziennie, bo raz jest sowa, a raz kubek na zdjęciu. Raz jest świeczka, a drugi raz jej nie ma. Proste. Odradzam także dodawanie hasztagów w komentarzu, a nie w opisie. Tracicie cenne sekundy, w których to inni dodają post i Wasze zdjęcie trafi na 20 pozycję najnowszych, a nie nie na 1 miejsce.
Ile dodaję hasztagów do zdjęcia? 28-29. Trzydziestu (max.) się boję, bo zawsze mogłam coś źle policzyć 😉

Co na ten temat mówią badania 18 milionów wpisów? Ile hasztagów dodać na Instagramie?

Konto IG @creators (nie będę oznaczać) poszła informacja, żeby było to 3-5 hasztagów. Tylko dlaczego skoro max. to 30 i jest to “darmowa reklama” dla każdego konta. Po co się ograniczać? Jednak dużo osób wybrało taką drogę i wyszło na to, że wcale nic się u nich nie zmieniło. Co więcej… zasięgi po prostu spadły. Na początku roku IG podawał liczbę 8-15 hasztagów. niby algorytmy się zmieniają, ale czy mieli kiedyś rację? Czy tak sobie rzucają dane?

Later.com przeprowadził badanie na 18 milionach postów na IG. Wniosek? Najlepsze wyniki mają posty z 20 hasztagami, a zaraz za nimi są te z 30.

Na jakie kategorie podzielić dodawane hasztagi? Later.com podaje 5 kategorii:

  • opisujące lokalizację,
  • mówiące o branży,
  • określające markę,
  • nastawione na społeczność,
  • opisujące umieszczony content.

Czy ta wiedza zmieni coś w moim podejściu i w moich hasztagach? Zupełnie nic. Dlaczego? Każdy ma prawo wyboru, prawo do testowania, do mierzenia wyników na swoim koncie. Jeśli wszyscy robiliby tak samo, żadne konto nie byłoby wyjątkowe. Ile hasztagów dodać na Instagramie? Cóż… najlepiej tyle ile chcecie, tyle ile macie pomysłów i tyle- ile ostatnio sprawiło, że Wasz post miał duży/dobry/fajny zasięg.

Co dalej?

Chcesz więcej Instagramowych wskazówek, które pomogą prowadzić Ci konto? Zajrzyj tutaj. Kochasz książki i chcesz być na bieżąco z ich pięknem? Zaobserwuj mnie na Instagramie:

Jeden komentarz