Instagram

Czy SFS na Instagramie pomaga?

Czy SFS na Instagramie pomaga

Czy SFS na Instagramie pomaga? Zacznijmy może od tego, czym tak naprawdę jest SFS i co oznacza SFS? Skrót po rozwinięciu z języka angielskiego to “share for share” i jest to wzajemna promocja kont przede wszystkim na Instagramie i rzadziej na Facebook’u. Na Instagramie posty można udostępniać bezpośrednio na story i są one widoczne przez 24 godziny. Jednak czy SFS na Instagramie pomaga? Wszystko tak naprawdę zależy. Odpowiedź nie zawsze będzie jednoznaczna. Każde konto jest inne i każde działania będą inaczej wspierane przez algorytm tego serwisu. Jednak mówi się, że każda reklama w pewien sposób jest dobra i potrzebna, więc zawsze kilka kont dowie się o Waszym.

Analiza działań- czy SFS na Instagramie pomaga?

Pokażę Wam statystyki z mojego konta @thediize na Instagramie, które omówię. Jak widzicie na poniższym zdjęciu. Fajny zasięg był w niedzielę. W sobotę i środę nie dodawałam zdjęć, dlatego ruch na koncie był zdecydowanie mniejszy. Kiedy w takim razie na koncie zrobiłam akcję SFS? W środę, czyli w dzień kiedy żadnego zdjęcia nie dodałam na profil. Co mówią te wyniki? Pomiędzy sobotą, a środą jest niewielka różnica w odwiedzalności profilu. A pamiętajcie, że niektórzy z Waszych obserwatorów potraktują takie wzajemne udostępnianie profili jako… spam i po prostu przestaną Was obserwować.

Czy SFS na Instagramie pomaga

Jakie wnioski- czy SFS na Instagramie pomaga?

Taka akcja SFS na Instagramie jest fajna może raz na miesiąc, żeby chociaż te kilka potencjalnych osób zobaczyło, że jesteście. Jednak nie przywiązywałabym większych nadziei, co do ilości obserwujących po takiej akcji. No i na pewno nie chcecie być uznani za spamerów, więc sposób w jaki będziecie udostępniać inne profile, czy ich zdjęcia również musi być przemyślany. Opcji jest wiele, możecie zrobić screena i udostępnić całą siatkę profilu oznaczając go za pomocą “@”. Możecie również udostępnić jedynie zdjęcie, które Wam się najbardziej podoba, jedna z bookstagramerek zrobiła nawet film z podłożoną muzyką, gdzie każdy profil ładnie się zmieniał na story.

Pamiętajcie, że Wasze konto to Wasza inwencja twórcza. Możecie zaprezentować SFS w dowolny dla Was sposób i nie musicie bać się eksperymentów. Jeśli jedna metoda zawiedzie, pamiętajcie, że działań na Instagramie jest naprawdę dużo.

Jednak ja chyba odpuszczę sobie takie działania. Czy SFS na Instagramie pomaga? Mi nie pomogło, a dane ze zdjęcia idealnie to obrazują. Jednak z drugiej strony, ktoś jednak zobaczył mój profil u kogoś innego i wszedł na moje konto, żeby ocenić, czy będzie chciał mnie obserwować. A to przecież dobrze.

Więcej wpisów o Instagramie

Jeśli wpis “czy SFS na Instagramie pomaga” Wam się podobał to zachęcam Was również do zapoznania się z innymi wpisami, które dotyczą Instagrama i pomagają w prowadzeniu konta, kliknijcie tutaj.

Zaobserwuj mnie: