Instagram

Instagram – jak zacząć tworzyć treści?

Instagram - jak zacząć tworzyć treści?

Instagram to moje ulubione medium społecznościowe. Zaczęłam go używać od samego początku jego istnienia. Zmieniło się wiele, jak nie ogrom. Na szczęście nadal można tam dodawać po prostu zdjęcia i mieć grono swoich znajomych i fanów. Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć tworzyć treści na Instagram, to świetnie trafiłeś. Opowiem Ci coś. 

Wyobraź sobie pandemię, taką, że wszyscy siedzimy w domach, bo nie można wychodzić. Obłęd. Właśnie wtedy poczułam, że zamiast wstawiać zdjęcia zachodów i swoich selfie, chce się dzielić moją kolejną pasją, jaką jest czytelnictwo. Chciałam zarażać tą miłością innych. 

Napisałam do wydawnictw z propozycją współpracy i się udało. Miałam już ponad tysiąc osób obserwujących, ale z perspektywy czasu czuję, że to właśnie wtedy był mój początek. 

Instagram – jak zacząć tworzyć treści?

To proste, wystarczy zacząć. Dodać zdjęcie i czekać, podziwiać zdjęcia innych, bawić się reelsami i tworzyć angażujące story, żeby zainteresować swoją osobą, pasją innych. W życiu cenię naturalność. Nie będę Wam pisać, co macie robić. To trzeba czuć. Można mieć konto prywatne i jedynie obserwować innych, a można także dla innych stać się motywacją i inspiracją. 

Gdy się zacznie… czasem nie można przestać, ewentualnie Instagram tak miesza w algorytmach, że odbiera nam tę przyjemność w tworzeniu treści. Bo jeśli i tak nikt nie widzi naszej twórczości… to błąd! W sensie błąd w myśleniu, że nikt. Sama się o tym przekonałam. Zdjęcia z 10 TYSIĘCY zasięgu, spadły do ledwo trzystu. I faktycznie można by pomyśleć, że to nikt, ale to nadal trzysta osób, dla których na IG coś znaczę. Wystarczy poczytać komentarze.

Tyle ode mnie, pamiętajcie. Bądźcie sobą. Always.
Tworzę treści pomagające zrozumieć Instagrama.
Zaobserwuj mnie: