Instagram

Instagram – najczęstsze błędy

Instagram - najczęstsze błędy

Darmowe porady na Instagramie okazały się strzałem w dziesiątkę. Do ogarnięcia przede mnie Waszych Ig, zgłosiło się prawie 50 osób. Zrobiłam sobie podsumowanie tego, co do Was pisałam i wyszło UWAGA 10 stron tekstu, ciągłego. Jestem w szoku, choć powiem szczerze, jak dostawałam powiadomienia, że kolejna osoba napisała, to byłam przerażona, bo w skrzynce czekało dużo osób. Jednak… byłam również tak zmotywowana, żeby to zrobić, że naprawdę jestem dumna. Sama z siebie, z Was, że naprawdę zastosowaliście się do moich rad. To dopiero jest power dla mnie. Jeśli chodzi o formularz do porad to macie go ciągle dostępnego, a terminy kolejnych porad podam w przyszłym tygodniu. Nawet jak braliście udział, to warto to śledzić. Będzie jeszcze fajniej. Instagram – najczęstsze błędy to moje spostrzeżenia o tym, co praktycznie każdy według mnie miał do poprawy. Sprawdźcie, czy u Was wszystko gra.

Opis Twojego profilu – czyli BIO

O BIO więcej napisałam we wpisie poświęconym właśnie pierwszemu wrażeniu. Pokazałam tam nawet moją drogę do tego idealnego opisu profilu. Co musi zawierać? Przede wszystkim imię. Chcesz mieć obserwatorów, ale jesteś tajemniczy i anonimowy? Zastanów się czy w takim razie potrzebujesz tego konta. To Twoi odbiorcy, wchodzą do Twojego “domu”, nie przedstawisz się? No właśnie.

Później napisz o czym jest profil lifestyle, bookstagram, art? W następnych linijkach napisz coś więcej. Tylko pamiętaj jaką masz grupę odbiorców- Polaków? Pisz po polsku. Nie bądź zbyt światowy, ale tylko w połowie. Pod postami dodajesz wersję pl, ang? Spoko wtedy opis może być po angielsku.

No i nie zapomnij o linku, to jest fajne. Komuś spodobają się Twoje recenzje? Wejdzie na Twojego bloga. Robisz muzykę? Pokaż ją. Jasne, że nie musisz dawać linku do swojego prywatnego profilu. Nie o to w tym chodzi.

Instagram - najczęstsze błędy

Wyróżnione relacje

Dodajecie relacje? Super, zapiszcie te najciekawsze, ale zróbcie grafikę na tło. Sprawi to, że profil będzie spójny, a nie chaotyczny. Pisałam to tak naprawdę co drugiej osobie. Wejdźcie na swój profil z perspektywy nowego obserwującego. Zobaczcie to innymi oczami (choć nadal Waszymi). Jasne możemy mieć inne zdanie na ten temat, ale spójność to podstawa. I tutaj nie ulegnę.
Grafika to nic trudnego, na pewno dacie radę, jeśli macie problem, nie wiecie jakiego programu użyć, z chęcią pomogę. Napiszcie na priv na Ig, bądź w formularzu na darmowych poradach. Pamiętajcie, że Instagram – najczęstsze błędy to wpis dla Was, nie dla mnie. Wynieście z niego jak najwięcej, bo te błędy to przede wszystkim też niewiedza.

Instagram - najczęstsze błędy

Instagram – najczęstsze błędy: zdjęcia

Temat rzeka, ale na to chyba poświęcę jeszcze więcej czasu niż dwa wpisy (jak zrobić dobre zdjęcia i filtry). Nie trzeba mieć studia fotograficznego w domu. wystarczy pomysł i odrobina wyczucia estetyki. Moje zdjęcia są bardzo minimalistyczne, nie wszystkie, ale większość. Ja również na początku nie mogłam znaleźć w nich siebie, szukałam, denerwowałam się, poświęcałam kilka godzin, żeby zdjęcie wyszło tak jak ja chciałam. I co? Opłaciło się. Robienie takich zdjęć, jakie możecie zobaczyć na profilu to dla mnie jedna wielka radość. Teraz mogę się chwalić na prawo i lewo, bo tak, mam czym.

A co do zdjęć jeszcze, to wiecie, że do zdjęcia możecie dodać maksymalnie 30 #? Do znajdowania tych najlepszych są fajne aplikacje, ale dodając ich mniej ograniczacie tylko i wyłącznie sobie – reklamę. Nie trzeba dodawać maksimum, można 26-28, ale nie 5 jeśli chcecie faktycznie być widoczni. Wiem, że to wygląda jak wygląda, ale im więcej tekstu napiszecie pod zdjęciem tym bardziej ich nie będzie widać, przecież nie muszą być od samego początku 🙂

Instagram - najczęstsze błędy

Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda moje konto na Instagramie to zapraszam @thediize