Instagram

Jak trafić do karty Eksploruj na Instagramie

Jak trafić do karty Eksploruj na Instagramie

Jak trafić do karty Eksploruj na Instagramie? W prowadzeniu Instagrama można mówić, że nie chodzi o liczby. Jasne. Każda liczba to w końcu prawdziwa osoba, która nas obserwuje, która polubiła nasze zdjęcie. A nawet osoba, która zwróciła na nas uwagę. Jednak prowadząc konto na IG zależy nam na tym, żeby dotrzeć do jak największej ilości osób, żeby zaistnieć, a nawet przekazać coś światu. Pytanie samo w sobie wydaje się być stosunkowo proste. W końcu w tej karcie znajduje się bardzo dużo zdjęć z różną ilością polubień. Ja zauważyłam jedną rzecz, która pomogła mi i moim zdjęciom trafić właśnie tam.

Skąd mam wiedzę na temat tego jak trafić do karty Eksploruj na Instagramie?

Codziennie dodaję zdjęcia na Instagram, dzięki temu codziennie robię testy tego, co i jak działa. Jasne algorytmy zmieniają się czasem bardzo szybko i coś, co działa dzisiaj może nie zadziałać jutro. Trzeba to brać na klatę i testować dalej. Jeśli chodzi o mojego IG to ja nie lubię zmian. Nie podobają mi się reelsy, nie lubiłam IGTV, nie wchodzę w ikonkę ze sklepami i tak samo kiedyś nie lubiłam karty Eksploruj.
Moje zdjęcia tam nie trafiały (widziałam to w statystykach). Któregoś razu kliknęłam, obczaiłam co tam jest, polubiłam pewnie dużo postów i…

Jedno z moich zdjęć pojawiało się ponad 2 tysiące razy w karcie Eksploruj.

Pisałam wam już, że IG lubi promować zdjęcia, które są robione trybem portretowym i to właśnie takie zdjęcia u mnie najczęściej wpadają do tej karty. Aktualnie praktycznie nie robię zdjęć innym trybem, bo wiem, że ten działa idealnie. Nie tylko, żeby zdjęcie pojawiało się w hasztagach, ale także właśnie w Eksploruj.

Musiałabym przejrzeć wszystkie statystki zdjęć, żeby powiedzieć Wam dokładnie, które zdjęcie pojawiło się największą ilość razy w Eksploruj, ale tak z pamięci obstawiam to:

Na dzień 21.11.2021 jest to 2 235 wyświetleń z karty Eksploruj i 3 553 z hasztagów. To fantastyczny wynik. Jaki jest z tego wniosek?

Mały update… zdjęcie poniżej trafiło do karty eksploruj i ma ponad 20 000 wyświetleń tylko z Eksploruj (liczba cały czas rośnie)!

Jak trafić do karty Eksploruj na Instagramie?

Jeśli czegoś chcesz od Instagrama musisz robić to też w drugą stronę. Coś za coś. Chcesz trafić do karty Eksploruj? Lajkuj i przeglądaj zdjęcia polecane Tobie w tej karcie. Komentuj tam zdjęcia innych, IG uzna, że jesteś przyjaznym użytkownikiem, spędzasz dużo czasu w serwisie, więc będzie Cię promować. Najbardziej smutny, ale prawdziwy wniosek? Bądź jak inni. Zdjęcia w Eksploruj są dobierane indywidualnie dla każdego użytkownika na podstawie jego polubień. Czyli im bardziej Twoje zdjęcia będą podobne do innych popularnych kont, tym więcej osobom się pokażą, bo są najbardziej lubiane.

Chcesz więcej wyświetleń reels? Oglądaj je u innych.
Więcej komentarzy, sam także komentuj. Nie wszyscy oddadzą komentarze, ale to tworzy interakcje z innymi, dzięki czemu więcej osób Cię pozna i może nawet zapamięta.

Jeszcze raz napiszę jak trafić do karty Eksploruj na Instagramie- bądź na IG dla innych, serduszkuj zdjęcia, które serwis poleca Tobie.

Co dalej?

Chcesz więcej Instagramowych wskazówek, które pomogą prowadzić Ci konto? Zajrzyj tutaj. Kochasz książki i chcesz być na bieżąco z ich pięknem? Zaobserwuj mnie na Instagramie:

Jeden komentarz