Instagram

Jak zatrzymać obserwujących na Instagramie?

Jak zatrzymać obserwujących na Instagramie

W ostatnim poście poruszałam temat “Unfollow na Instagramie – dlaczego odchodzą odbiorcy?”, teraz warto skupić się na osobach, które już obserwują nasz profil. Zrobiły to z konkretnego powodu (przynajmniej tak powinno być), jak dać im kontent, który się nie znudzi, będzie interesujący i nie sprawi, że odbiorcy dadzą nam unfollow? 

Ludzie się zmieniają…

Powiedziałabym, że zasada jest prosta, po prostu bądź sobą, rób to, co robisz tak samo jak do tej pory, albo i jeszcze lepiej. Jednak… ludzie się zmieniają. Czasem jest wena, a czasem najzwyczajniej na świecie jej nie ma i jak wraca to przewraca nasze plany o 180 stopni i zaczynamy eksperymentować, robić coś innego i niestety, może się tak zdarzyć, że w rezultacie niektóre osoby od nas po prostu odejdą. 

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że w takich sytuacjach nie należy się przejmować. Każdy jest inny, a konto na IG to nasza prywatność i możemy z nią robić dosłownie wszystko. To nasze konto, nie czyjeś. 

Jak zatrzymać obserwujących na Instagramie?

Oprócz bycia sobą, dawaj wartość swoim odbiorcom. Każde konto skupia wokół siebie różne grupy odbiorców. Ja na przykład piszę recenzje książek na IG. Opisując książki wiem, że wiele osób mnie obserwuje właśnie po to. Konta podróżnicze pokazują świat osobom, które chcą go oglądać. Konta z wnętrzami pokazują inspiracje swoim odbiorcom. Dając coś innym, coś co ich interesuje zyskasz ich follow. 

Proste, prawda?

Tworzę treści pomagające zrozumieć Instagrama.
Zaobserwuj mnie: