Instagram

Jak zdobyć prawdziwych obserwatorów na Instagramie?

Jak zdobyć prawdziwych obserwatorów na Instagramie

Ostatnio pisałam Wam o tym jak zwiększyć zasięg na Instagramie. Teraz czas na równie ważny temat jakim są nasi obserwatorzy konta. Moje konto możecie zobaczyć tutaj i to na jego podstawie będę opierać dzisiejszą wiedzę, którą chcę Wam przekazać. Znacie konta, które mają tysiące obserwatorów i jedynie kilkaset polubień? Jak to się dzieje, że nikt nie widzi ich postów? Czy mają kupionych obserwatorów, którzy w większości składają się z pustych kont? Możliwe, ale niekoniecznie. Warto sprawdzić sobie Wasz średni współczynnik zaangażowania, który możecie sprawdzić na stronie Phlanix, zdjęcie z mojego konta macie poniżej.

Jak zdobyć prawdziwych obserwatorów na Instagramie

Z mojego wyniku jestem bardzo zadowolona. Wiadomo są lepsze i gorsze dni. Sekret w tym, żeby publikować tylko w te lepsze, ale nie poddawać się, gdy trafimy akurat na ten gorszy. Moja ostatnia nieprzyjemna historia była właśnie przed opublikowaniem postu o zasięgach. Dzień wcześniej dodałam zdjęcie i… coś umarło. We mnie, na moim Instagramie, w mojej głowie… Jakbym w gorszym momencie nie mogła tego opublikować. Ruch była żaden, nie było prawie wcale polubień po kilku minutach. Dodatkowo zdjęcie, które próbowałam zrobić przez 40 minut w ogóle mi się nie podobało. Po całym incydencie nie dodawałam zdjęć, będąc w sumie podłamaną całą sytuacją, a nowi obserwatorzy nadal się pojawiali. Dlaczego? W takim razie jaka jest odpowiedź na pytanie, jak zdobyć prawdziwych obserwatorów na Instagramie?

Publikuj systematycznie

Nie ma nic gorszego niż wymarłe instagramowe konta. Dodawanie treści raz w tygodniu nie sprawi, że ludzie będą Cię skąd kojarzyć. Nie sprawi to również, że Instagram uzna Cię za wartościowego użytkownika. Nie twierdzę, że należy z telefonem siedzieć 24/h, czy dodawać 20 zdjęć dziennie. Stanowczo nie! Wystarczy jedno zdjęcie dziennie, a jak zrobicie sobie jeden dzień wolny to również się nic nie stanie. Bo nadal będziecie przede wszystkim istnieć.

Dodawaj rzeczy, które podobają się przede wszystkim Tobie (ale)

To, co Ty uważasz za idealne, prawdopodobnie spodoba się również innym. Wyszło Ci fajne zdjęcie? Będzie pasować do profilu? Jeśli nie, to nałóż na zdjęcie filtr, pasuje? Dodaj. I czekaj na efekty. Ludzie doceniają kreatywność na zdjęciach. Lubią widzieć wysiłek osoby po drugiej stronie. Co jeszcze ciekawsze- bookstagramy dotyczą książek, ale ludzie uwielbiają widzieć osobę, która prowadzi dany profil. Nie bój się pokazać. Przeczytasz na pewno wiele pozytywnych komentarzy na swój temat.

(ale) Znajdź swój styl, estetykę i przede wszystkim spójność

Użytkownicy Instagrama lubią zdjęcia, na których widać, do kogo one należą. Przeglądacie tablicę nowych postów widzicie kilkanaście zdjęć, spójrzcie na jedno. Czy wiecie bez patrzenia czyje ono jest, do jakiego profilu należy? To jest mega fajne. Jak robić dobre zdjęcia? Cały poradnik dostępny jest tutaj. Każdy umie robić dobre zdjęcia, naprawdę. Wystarczy chwila zabawy w programach do zdjęć. Moje lubione właśnie tam zostały opisane łącznie z przykładami, które zdjęcie jak wygląda po danym programie.
Warto też dodawać identyczne filtry do zdjęć, dzięki czemu będą one spójne, a profil będzie wyglądać na estetyczny.

Jak zdobyć prawdziwych obserwatorów na Instagramie?

Dbaj o ciągłe zwiększanie zasięgu na swoim koncie. Czyli zapoznaj się ze wszystkimi wskazówkami dotyczącymi właśnie tego tematu. Link znajduje się na początku tego wpisu. Dlaczego i po co to wszystko? A no po to, że wtedy widzą Cię ludzie. Im dotrzesz do większej liczby, tym potencjalnie więcej osób będzie zainteresowanych Twoim kontem. Wejdą na Twój profil i to od Ciebie zależy, co tam zastaną. I nie chodzi o to, czy treści będą interesujące. Instagram to przede wszystkim zdjęcia i o tym nie można zapomnieć.

Obserwuj konta, które są podobnie tematyczne do Twojego. Czemu? Bo ludzie często zaczynają obserwować obserwujących kont, które obserwują. Czyli ja obserwuje profil A, klikam w jego obserwujących i znajduję podobne konto B. Kolejna osoba klika na obserwujących profil A i zaczyna obserwować B. Ja zaczynam obserwować te dwa konta, a od nich kolejne osoby widzą mój profil. Dlatego uważam, że warto obserwować większe profile od naszych. W końcu mogą nam zapewnić obserwatorów.

Komentuj posty innych, tylko tak od serca

Lubisz jak inni komentują Twoje zdjęcia? Zacznij robić to samo. Jednak komentarze typu “świetne zdjęcie”, nie mają aż takiego sensu. Nawet patrząc z autopsji jedynie daje takiemu komentarzowi serduszko i nie wchodzę na profil osoby komentującej. Dlatego pisząc wartościowy komentarz sprawisz, że inne osoby na pewno zajrzą do Ciebie.

Bądź sobą

Pamiętaj, żeby nie udawać kogoś kim nie jesteś. Ludzie wyczują fałsz, a Tobie publikowanie treści nie będzie sprawiać jakiejkolwiek radości. I może tutaj jest to taki ostatni punkt, ale myślę, że jest on jednym z ważniejszych. Dlaczego? Bo jak chcesz mieć prawdziwych obserwatorów samemu nie będąc sobą? Nie chodzi tutaj też o pokazywanie się na każdym zdjęciu i mówieniu, hej to ja. Ale miło będzie, jeśli Twoi odbiorcy co jakiś czas zobaczą, że konto jest właśnie Twoje. Znacie już odpowiedź na pytanie jak zdobyć prawdziwych obserwatorów na Instagramie?

Jeden komentarz

  • Instabaza.pl

    Przy dodawaniu postów na Instagramie warto stosować hasztagi. Jeśli nie wiemy jakie będą dla nas najlepsze to dobrym pomysłem będzie użyć aplikacji do generowania hasztagów