Instagram

Metoda follow/unfollow na Instagramie – czy warto ją stosować?

Metoda follow/unfollow na Instagramie

Na Instagramie można testować wiele rzeczy. Można eksperymentować, sprawdzać wyniki, mierzyć skuteczność, a czasem po prostu cieszyć się z posiadania tam konta. Niektóre osoby jednak wypracowały sobie metody poprawiające ich zasięgi, obserwacje i zaangażowanie konta. W jaki sposób? Przed Wami metoda follow/unfollow. 

Metoda follow/unfollow na Instagramie – czy warto ją stosować?

Jeśli pierwszy raz spotykacie się metodą follow/unfllow, już tłumaczę o co chodzi i oczywiście, czy warto ją stosować. Metoda follow/unfollow polega na tym, że ktoś zaczyna Cię obserwować i czeka aż oddasz obserwację. Jeśli tak się nie stanie, cofa follow, a jak Ty zaobserwujesz taką osobę to i tak… może Cię odobserwować. Jest to sprytne, ale czy nie podchodzi to pod małe oszustwo. Właściwie nawet nie oszustwo danej osoby, a samego siebie. 

Pisząc często wartościowe komentarze pod zdjęciami innych twórców, skrycie liczę, że wejdą na mój profil i również skomentują lub polubią najnowszą rzecz dodaną przeze mnie. Jednak jeśli nawet tak się nie stanie, przynajmniej nie odbieram tego tej osobie. Z opisywaną metodą jest inaczej. Dajemy komuś nadzieję, że jego konto nas zainteresowało, ta osoba najpewniej wchodzi do nas na profil i stwierdza, że nasze konto również jest wartościowe. I co? Pyk dajemy follow. A ta osoba magicznym sposobem klika unfollow dla nas. My nawet możemy o tym nie wiedzieć.

Czy warto stosować tą metodę follow/unfollow na Instagramie? 

Szczerze? Nie. Zajmuje to czas, a może nawet nie przynieść pożądanych efektów. Dodatkowo za takie działania (jeśli są za szybko robione) możemy dostać bana od Instagrama. Nie brzmi to zachęcająco. No i najważniejsza kwestia. Takie rzeczy, które są oszustwem, nie przyniosą nam satysfakcji. Nawet mając 10k followersów… co nam po tym?

Tworzę treści pomagające zrozumieć Instagrama.
Zaobserwuj mnie: