Instagram

Spadające zasięgi na Instagramie

Spadające zasięgi na Instagramie

Pisałam już post na temat zwiększania zasięgów na Instagramie, jednak teraz chciałam do tego dodać kilka rzeczy, o których myślę, że często się zapomina. Czas na spadające zasięgi na Instagramie. Może od początku? Macie tak, że sprawdzacie, kto Was przestał obserwować? Zastanawiacie się dlaczego. Okey, to normalne i nie ma w tym nic złego. Sama tak robię, ale… no właśnie jest ale. I to ale dotyczy, po co? Dlaczego nie skupiamy się na rzeczach, które są tu i teraz, czyli na osobach, które zaczęły nas obserwować. Przecież to dokładnie widać w profilu. Możecie wejść w każdej chwili (bez żadnej dodatkowej aplikacji) i zobaczyć, kto dołączył do Waszego grona. Tego już nie robimy, a to jest przecież kluczowe. Nie są ważne osoby, których już nie ma.

Spadające zasięgi na Instagramie można pokonać

I nie wystarczy tylko chcieć. Tutaj wszystko sprowadza się do tego, żeby coś robić. Skupmy się na tym! Osoby przychodzą i odchodzą to fakt, ale jeśli widzisz znaczące spadki obserwujących, to pomyśl, co robisz nie tak. Nie zrzucaj tego na algorytmy Instagrama. Zrzuć to na siebie.

Patrząc na moje zdjęcia na Instagramie, do razu mogę powiedzieć, że te które są według mnie najlepsze mają również największe zasięgi i najwięcej osób po dodaniu genialnego zdjęcia zaczyna mnie obserwować. Czyli problem to nie Instagram tylko zdjęcie, czasem może i treść, czy nietrafione hasztagi. Nie popadajcie w obłęd przy sprawdzaniu tego. Róbcie swoje.

Hasztagi

Temat już był przeze mnie poruszany (a wszystkie tematy znajdziecie w zakładce Instagram- wskazówki), ale teraz zrobiłam sobie taki test na ich skuteczność na moim Insta @thediize. I wiecie co wyszło? Codziennie możecie dodawać takie same hasztagi. One się nie liczą, liczy się zdjęcie i jeśli spadają Wam zasięgi… to wniosek jest jeden. To Wy robicie coś nie tak.

Pomyślcie. Czym to nielubiane zdjęcie różni się od innych, co zrobiliście inaczej danego dnia. Nie dodaliście story po dodaniu zdjęcia, nie dodaliście innym polubień? Może problem leży w takich zależnościach. Jeśli jednak wszystko robicie tak samo. To czas na zastanowienie się do jakiej grupy docelowej dążycie? Może treści są nieodpowiednie do wieku osób Was obserwujących?

Może zdjęcie tak mocno odbiegło od poprzednich, albo było zbyt podobne? I tutaj nie należy patrzeć głównie na to dlaczego ktoś zrezygnował, tylko jak zrobić, żeby innych nadal zatrzymać.

Co w takim razie zmienić lub poprawić?

Zmienić możesz wszystko, ale pamiętaj, że jednak część z osób Cię obserwujących jest z Tobą dlatego, bo podoba im się to, co już u Ciebie znaleźli. Dlatego skup się na dostarczaniu wartościowych treści, które będą podobać się i Tobie i innym. Zainteresuj innych tym, co możesz dać od siebie. Potrafisz coś fajnego? Pokaż to, może ktoś podzieli Twoją pasję i zostanie na dłużej. A jeśli nawet nie podziela pasji to może zacznie.

Fakt faktem opcji jest wiele. Jeśli nie wiesz za co się zabrać to napisz do mnie na Ig. Na pewno razem coś wymyślimy. A spadające zasięgi na Instagramie nie będą problemem.

Zaobserwuj mnie:

2 komentarze