Instagram

Unfollow na Instagramie – dlaczego odchodzą odbiorcy?

Unfollow na Instagramie

Dzisiejszy temat dla niejednej osoby może być po prostu przykry. Tworzymy treści na Instagram, często dla nas naprawdę istotne. Chwalimy się, że mamy pełną/okrągłą liczbę osób obserwujących na Instagramie. A co dostajemy w zamian? Unfollow…

Unfollow na Instagramie 

Powodów może być tak naprawdę wiele. Ten, który najmniej smuci to fakt, że Instagram często usuwa konta, które są botami. Mogły nas zaobserwować dawno temu, a IG wyłapał je dopiero tera. To nic strasznego, powiem więcej. To akurat ogromny plus dla naszego konta i wskaźnika zaangażowania. 

Odbiorcy również mogą odchodzić sami, bo przestały im się podobać treści, które zaczęły pojawiać się na naszym profilu. 

Dlaczego odchodzą odbiorcy?

Niektórzy stosują na Instagramie metodę follow/unfollow. O tym w następnym poście, ale zamysł jest taki, że ktoś zaczyna Cię obserwować i czeka aż oddasz obserwację. Jeśli tak się nie stanie, cofa follow, a jak Ty zaobserwujesz taką osobę to i tak… może Cię odobserwować. Sprytne, nie?

Kolejnym powodem może być zwykła zazdrość. Ludzie nie lubią patrzeć na sukcesy innych, dlatego jeśli dziękujesz odbiorcom za np. 5000 obserwacji, to jakiś procent z nich po prostu specjalnie Cię odobserwuje. Takie mamy czasy. 

Obserwujący mogą także odchodzić bo w dobie powszechnej cyfryzacji mają po prostu dość Instagrama i zawieszają konta pozostając duchami, do czasu kiedy nie wrócą. Wielokrotnie słyszałam, że ktoś porzucił IG bo na ten moment psychicznie nie radzi sobie np. ze zmianami, które są robione w serwisie. 

Ogólna konkluzja? Czasem lepiej wypuścić te osoby, które dla Waszego konta nie są wartościowe. Czasem lepiej skupiać wokół siebie tylko te osoby, które doceniają naszą pracę.

Jak zatrzymać obserwujących?

W takim razie wiedząc już czemu odbiorcy odchodzą, wiedząc, że nie warto się tym przejmować, może warto się zastanowić się jak zatrzymać tych obserwujących, którzy już obserwują nasz profil? O tym w następnym poście. 

Mam nadzieję, że wiecie już wszystko o tym, czym jest unfollow na Instagramie i dlaczego odchodzą odbiorcy.

Tworzę treści pomagające zrozumieć Instagrama.
Zaobserwuj mnie: