Instagram

Zablokowane konto na Instagramie

Zablokowane konto na Instagramie

Na wstępie zaproszę Was na moje konto na Instagramie @thediize bo to tam zaczęła się moja przygoda z blokadą konta, nie ma się czym chwalić, to zabolało! Konto mam w serwisie od 2013 roku, ciągle z tą samą nazwą, bookstagrama na tym samym koncie prowadzę od marca 2020 roku. Nie narzekam, mam swoje grono obserwatorów, mam komentarze pod zdjęciami, czasem dużo polubień, doszłam do tego sama, bez pomocy jakichś nieautoryzowanych aplikacji. Dlaczego w takim razie miałam zablokowane konto na Instagramie? Powiedzmy, że znam odpowiedź (mniej więcej) na to pytanie. Stało się to w momencie odpowiadania na komentarze osób, które skomentowały moje zdjęcie. Blokada trwała siedem dni.

Zablokowane konto na Instagramie- co można, a czego… nie

Mając blokadę mogłam jedynie dodawać relację na koncie, żadnych polubień, komentarzy, o dodawaniu nowych zdjęć nie wspominając. I czy to jest w porządku? A gdy zgłaszam zdjęcie, które narusza zasady społeczności Instagrama, bo ukazuje znęcanie się nad zwierzętami to serwis nie widzi problemu? Można w jednej sekundzie stracić ośmioletnie konto, bo odpowiedziałam w godzinę na więcej niż “pozwolone” dwadzieścia komentarzy? Jakim cudem w takim razie działają konta z milionem obserwujących, gdzie tych komentarzy jest ponad tysiąc, a influencer odpowiada na co drugi komentarz? Podpadłam czymś Instagramowi? Przecież wstawiam zdjęcia książek, a nie gołej dupki.

Jak się przed tym uchronić?

Kto wie, może dla Ig nieautoryzowaną aplikacją była apka Preview, do której byłam zalogowana na koncie. Tylko ona służy do planowania siatki, a nie lajkowania czy komentowania. Jednak usunęłam to powiązanie, żeby nie narażać konta na usunięcie. Tydzień banu to jeszcze nic strasznego, ale miesiąc bolałby niewyobrażalnie.

Jeśli dostaniecie taką blokadę to na pewno się nie załamujcie, jest to zniknie. Przynajmniej u mnie było napisane do kiedy… Cierpliwie poczekajcie, a później róbcie nadal swoje. Dużo osób pisało do mnie, że miało taką blokadę, a później statystyki konta nigdy nie wróciły do czasów sprzed blokady. Ja Wam natomiast powiem, że właśnie po blokadzie miałam najlepsze statystyki, więc każde konto rządzi się swoimi prawami, a algorytmy Instagrama są niczym niezbadane wody Trójkąta Bermudzkiego.

Jeśli chcecie się poznać inne wskazówki dotyczące Instagrama to zapraszam Was do czytania klikając tutaj.
Zaobserwuj mnie: