Poradniki

Bądź sobą

Bądź sobą… łatwo napisać, ale czy ciężko to osiągnąć? Czy w świecie kłamstwa i idealizmu można jeszcze być wyjątkowym, czy wszyscy już jesteśmy tacy sami? Czy jest na to jakiś sposób? Chwila, chwila. Wszystko po kolei. Najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co to znaczy być sobą? Trzeba przefarbować włosy bo jest pełno brunetek? Trzeba nosić ciuszki rodem ze średniowiecza? Robić rzeczy rebel- bo nie wszyscy to robią? NIE.

Przede wszystkim chodzi o to, żeby nie kierować się tym, co ludzie pomyślą czy powiedzą, gdy coś zrobimy- nie bądź podatny na opinię innych. Staraj się robić to, na co masz ochotę i to, co uważasz za słuszne. Bądź swoją siłą. Tego nikt Ci nie zabierze. Pewnie… inspiruj się innymi jeśli czujesz taką potrzebę, ale nie bądź jak oni. Nie bądź jak ktoś inny. To Ty masz znać swoją wartość i wiedzieć, ile jesteś w stanie osiągnąć.

Bądź sobą

Po prostu bądź sobą

Życie jest straszne, ale ja postanowiłem, że jest piękne.

Moja strona nie bez powodu ma nazwę: “Wszystko jest w Twojej głowie”. Wszelkie problemy niekiedy siedzą w nas samych i to my je nie tylko tworzymy, ale i wyolbrzymiamy. I jeśli to wszystko jest już w naszej głowie, to jesteśmy tam również i my. To jakie mamy o sobie zdanie, czy siebie lubimy, mamy kompleksy- to nasz głowa i nasze zmartwienia. Patrząc na ogrom piękności Internetowej ciężko nie popaść w depresję- bo my tak dobrze nie mamy, bo nie układa nam się tak, jak innym, bo to, bo tamto. Czemu tak ciężko jest nam żyć swoim życiem, nie zważając na innych, którzy do naszego życia nic nie wnoszą? Zastanówcie się, czy chcecie się obudzić z tej pogoni za ideałem, nim będzie za późno.

Sami ze sobą mamy do przeżycia całe życie, więc gdzie tu czas na bycie kimś innym? To, że jesteś sobą- czyni Cię najbardziej wyjątkową osobą. I jeśli Ty tego nie zrozumiesz, to nikt inny tego za Ciebie nie zrobi. Bądź sobą…

Bądź sobą

Mój Instagram
Kolejna dawka motywacji

Jeden komentarz

  • Kasia Dudziak

    Właśnie bycie soba jest najtrudniejsze ale warto spróbować. Ideałów nie ma, więc nie wiem za czym gonimy bez końca.

    Świetny tekst Daria. Trzymaj się cieplutko Kochana