Poradniki

Jak zostać zauważonym w Internecie?

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak zostać zauważonym w Internecie? Tutaj znajdziecie nawet kilka odpowiedzi na to pytanie i przede wszystkim tą jedną najważniejszą. I to nie tylko według mnie. Dzisiejszy post składa się z odpowiedzi na to pytanie, które zadałam na moim Instagramie. Odpowiadać może każdy, dlatego zachęcam do tego i Ciebie. Zdjęcie z pytaniem będę zadawać w piątki, a post pojawiać się będzie w niedzielę. To tak tytułem wstępu o co chodzi.
Komentarze do pytania były naprawdę różne. Na końcu postu zapraszam na podsumowanie.

W Internecie panuje głupota.

Jednorazowe rzeczy w obecnych czasach znikają szybciej niż się pojawiają. Czy pomaga tutaj szczęście? Ciężko powiedzieć. Ja uważam, że to nasza praca własna prowadzi nas do miejsca “na szczycie”. Nie ślepy los. Czy trzeba mieć szczęście, żeby się przebić przez głupotę? Tutaj jak najbardziej odpowiem twierdząco. Trzeba mieć szczęście, żeby zobaczyła to jedna osoba, przekazała dalej i żeby wieść się niosła.

Jak zostać zauważonym w Internecie

Ja uważam, że aby zostać zauważonym trzeba być przede wszystkim systematycznym. Ja osobą systematyczną bym siebie nigdy nie nazwała, ale od jakiegoś czasu nad tym pracuję (bardzo ciężko), bo to oznacza, że codziennie walczę z moim “nie chce mi się”. Tydzień przed tą całą pandemią zaczęłam chodzić na basen, miał to być właśnie taki duży krok w stronę systematyczności. Gdy faktycznie chodziłam na basen dzień w dzień (udało mi się 5 razy z 6 dni, ale pracowałam tego jednego dnia i nie miałam jak tego zrobić) to basen został zamknięty. Wyobraźcie sobie jak spadła wtedy moja motywacja do czegokolwiek… Dlatego musiałam zacząć działać na nowo… Zajęło mi to 1,5 miesiąca, ale w końcu się udało i od kwietnia (chyba połowy) dodaję regularnie posty na blogu. Czy mogę powiedzieć, że zostałam zauważona? Tak! Nigdy nie miałam takich statystyk jak teraz. Nakręca mnie to niesamowicie. Potrafię nawet wstać wcześnie (jak na mnie) rano, żeby działać. Dlatego ten punkt i następny daję na pierwszym miejscu w rankingu, odpowiedzi na to pytanie.

Jak zostać zauważonym w Internecie?

Najważniejszą i najczęściej powtarzającą się odpowiedzią było to, aby być sobą. Udawanie nic nie da i ludzie bardzo szybko to zobaczą. Naturalność jest cechą pożądaną w dziejszych czasach, ale myślę, że jest też zniszczona przez wyobrażenia o pięknie. Według mnie to, co proste jest piękne. Podam znów swój przykład. Od zawsze dążę, aby mój blog był prosty i przejrzysty, odkąd nadałam mu nowe logo uważam, że jest piękny- bo jest prosty. Nie ma tysiąca wyskakujących okienek, reklam i niepotrzebnych rzeczy. Tak samo piszę treści, które mnie interesują. Gdybym miała napisać o przewodnikach związanych z elektroniką, to chyba bym się zapłakała. Piszę to, co chcę. To co mi się podoba i nie patrzę na innych. Chce napisać dane pytanie, to je zadaje. Wiem, że później ja będę pisać na ten temat, więc musi być mi bliski.

Czy bycie sobą jest cool?

Tak! Mając tak dużo treści w Internecie, jak mamy się przebić będąc jak ktoś inny? Nigdy nam się to nie uda, bo sieć promuje przede wszystkim to, czego jeszcze nie było. Spróbujcie dodać post na Instagramie jeden po drugim z tym samym zdjęciem. Nie będzie miało takich samych statystyk. Co wygra? Oryginał. Bo był pierwszy. Dlatego na przykład jak zależy Wam, aby ludzie czytali na przykład Wasze recenzje na blogu to nie dodawajcie ich najpierw na LubimyCzytać, nie dawajcie tej samej treści na Instagramie. Spadnie Wam pozycjonowanie. Czyli dalej, jak zostać zauważonym w Internecie?

wp 15902700102283629685286755985996

Internet jest skarbnicą wiedzy. Jeśli nie macie jeszcze swojego sposobu na to, aby się wybić to poczytajcie. I chciałabym też sprostować, że w tym pytaniu nie chodzi o to jak zyskać popularność… To jest zupełnie coś innego. Moje rady nie dotyczą miliona follow na Instagramie, czy rzeszy fanów. Chodzi mi o odbiorców, którzy będą chcieli czytać to, co piszemy, oglądać zdjęcia, które robimy. Po sobie wiem, ile pracy trzeba włożyć w to, aby coś powstało. Wpisy na bloga tworzę przez ok. 2 h. Zależy od długości. Zrobienie zdjęcia, przerobienie go może zajmować 30 minut do 1 godziny. Może, ale nie musi. Ostatnio zdjęcia robiłam przez 1,5 h bo żadne mi się nie podobało. Trzeba podnosić sobie poprzeczkę.

Jak zostać zauważonym w Internecie? – ranking

  1. Bądź systematyczny i bądź sobą
  2. Rób wszystko zgodnie ze swoim sumieniem
  3. Podnoś poprzeczkę
  4. Znajdź swój styl
  5. Nie rób nic na siłę i rób to, co lubisz
  6. Pisz ważne treści, ale też przystępne dla każdego
  7. Bądź głośny, udostępniaj, walcz o uwagę

Bardzo Wam dziękuję za przeczytanie i życzę samych sukcesów w byciu zauważonym!
Zapraszam do zostawienia komentarza i podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat: Jak zostać zauważonym w Internecie? Coś innego z tej serii: zapraszam.

Jeden komentarz

  • Viola z My British Journey

    Właściwie to o tym jak zostać zauważonym w internecie niektórzy piszą już kolejne książki i jeszcze do tego robią z tego niezłe pieniądze. Tak, zawsze słyszę o byciu sobą, byciu oryginalnym, systematycznym a do tego kreatywnie twórczym, idealnie biegnącym za trendami a jednocześnie czujnym na konkurencję. A jeszcze gdy do tego dołączymy algorytmy, badanie zasięgów i analizę czytelników to wychodzi niezły kocioł. Czy jest więc faktycznie złota maksyma na to stwierdzenie? Nie jestem do końca pewna, tak czy siak Tobie jak i samej sobie życzę powodzenia i wytrwałości w tej trudnej sztuce walki?