Poradniki

Twój porządek w mediach społecznościowych

Porządek w mediach społecznościowych. O co chodzi? Ile lat macie Facebook’a? Ile niepotrzebnych rzeczy zaśmieca Wam jego rolkę przy przewijaniu? Z iloma osobami niekoniecznie się znacie, już nie mówiąc o widzeniu i rozmawianiu… Przejrzyjcie swoją listę znajomych. 1000 osób nic Wam nie da. Usuńcie grupy, których nawet nie lubicie, a dołączyliście do nich 10 lat temu. Zastanówcie się, co tak naprawdę jest Wam potrzebne.
Co ile robić porządki? Pierwszy porządek jak najszybciej. Zajmie Wam to pewnie sporo czasu, ale później będziecie mieć to z głowy. I czynność można powtarzać raz w miesiącu, dosłownie chwilę poświęcić na sprawdzenie czy wszystko jest na swoim miejscu.

Porządek w mediach społecznościowych

Liczba osób, która mnie obserwuje to często osoby, których nie znam, a które wysłały mi zaproszenie do znajomych.

Porządek w mediach społecznościowych = oszczędność czasu

Ile dziennie spędzacie czasu wykonując często bezsensowne działania? Za dużo. Przewijanie bezsensownie rolki Facebook’a jest jedynie stratą Waszych cennych minut. To nigdy się nie skończy. Jak z tym walczyć? Macie ikonkę Fb gdzieś na środku ekranu w telefonie, zawsze pod ręką? Schowajcie ją w folderze, gdzieś na szarym końcu. W którymś momencie szukania gdzie to było zapali Wam się lampka i pomyślicie chwila… na co mi to. I tym sposobem macie 5 minut dla siebie. A kilka takich minut dziennie to uwierzcie nawet godzina dla Was.

Porządek w mediach społecznościowych

Lubicie grupy, w których jesteście, ale przeszkadzają Wam w rolce z Fb bo nie chcecie ich widzieć? Wyłączcie powiadomienia i nie obserwujcie ich. Do wszystkiego i tak będziecie mieć dostęp po wejściu w daną grupę.

Młodszy brat zabójcy czasu- przed Wami- Instagram

Porządek w mediach społecznościowych

Porządek w mediach społecznościowych – złota zasada

Jaką mam zasadę? Nigdy nie przekroczyć 100 osób, które obserwuję. Co ze słynnym follow za follow? Jest to moje konto i jeśli chcę widzieć co tam u osób, które naprawdę chcę obserwować to nie mogę sobie na to pozwolić. Jeśli ktoś chce mnie obserwować to proszę, do niczego nie zmuszam. Każdy ma prawo wyboru.
Co dzięki temu zyskuję? Moja rolka na Ig jest zawsze aktualna. Jakiś czas temu pojawiły się wieści, że to program automatycznie będzie Wam podsyłać posty, które macie zobaczyć. Połowę tak, połowę nie- jak mu się podoba. U mnie tak nie ma. Ktoś coś doda, od razu to widzę, wszystkie posty są chronologiczne, a gdy skończę przeglądać nowości pojawia mi się informacja, że jestem na bieżąco.

Złote rady na przyszłość i porządek w mediach społecznościowych

  • ogranicz liczbę obserwowanych grup i wyłącz powiadomienia
  • klikaj “like” tylko do stron, które naprawdę coś wniosą do Twojego życia
  • usuń ze znajomych osoby, których nie znasz, nie lubisz bądź i tak nie chcesz mieć z nimi kontaktu
  • ogranicz liczbę obserwowanych osób, nie będziesz musiał tyle przewijać
  • skup się na tych kontach, które są wartościowe

Zacznij już teraz robić porządek w mediach społecznościowych. Pamiętaj, że straconego czasu- nikt Ci nie odda.
Chcesz więcej poradników? Zajrzyj