Pierwsza historia o dżentelmenie włamywaczu ukazała się w 1905r. i wiecie, co Wam powiem? Zupełnie nie czuć tego upływu czasu. Książka “Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz” mogłaby zostać napisana wczoraj, a i tak myślę, że tyle samo osób by ją pokochało. Jest niezwykle błyskotliwa, barwna i sprytna (jeśli w ogóle książka może taka być). Maurice Leblanc to wspaniały pisarz, o którym słuch nigdy nie zaginie. Oczywiście do wszystkiego dołożył się Netflix serialem “Lupin”, polecam, jeśli jeszcze nie oglądaliście.

Ocena: 8.5/10

Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz

Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz – historia

Jeśli sięgniecie po tą książkę, odkryjecie 9 barwnych historii o cóż… niezwykle inteligentnym złodzieju? Nie… Lupin był kimś więcej, nie kradł od tak. Właściwie czynił dobro. Nie da się opisać każdej z tych opowiadań, ale powiem Wam jedno. Są warte tego, żeby je poznać. Co znajdziecie w środku?

Zatrzymanie Arsene’a Lupina
Arsene Lupin w więzieniu
Ucieczka Arsene’a Lupina
Tajemniczy podróżny
Naszyjnik królowej
Siódemka kier
Kasa pancerna pani Imbert
Czarna perła
Herlock Sholmes przybywa za późno
I posłowie: Arsene Lupin pośród nas!

Przemyślenia

Historię dżentelmena włamywacza chciałam poznać zaraz po obejrzeniu serialu “Lupin” na Netflix. Główny bohater Diop naśladował w swoich działaniach właśnie taktykę Lupina. Książka okazała się warta czytania. Wielokrotnie prychałam sama do siebie, albo na głos zadawałam pytanie- serio? Ta historia ma wiele do zaoferowania. Nie tylko tajemnice, zagadki i poszlaki. Na pewno nie spodziewajcie się wskazówek, w tej książce trzeba być szybkim i sprytnym.

Książka “Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz” zdecydowanie urzekła mnie całą sobą. Od okładki, w cudownej twardej oprawie, po przygody, które aż chciałoby się przeżywać z Lupinem (jak niebezpieczne by nie były). Niesamowite jest dla mnie to, w którym roku została wydana książka. Pierwsza historia ma w końcu ponad 100 lat… czytając ją zapewniam Was, że jest wiecznie żywa.

Za książkę bardzo dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka. Zachęcam również do przeczytania innych recenzji książek, które czytałam z tego wydawnictwa tutaj.