Recenzje

Baśnie Barda Beedle’a – J. K. Rowling

Pamiętacie ten moment, kiedy będąc dziećmi chcieliśmy być dorośli? Za to będąc już w wieku osoby dorosłej, chcielibyśmy wrócić do dzieciństwa… gdybyśmy mięli tylko zmieniacz czasu… Ale jeśli nie mamy to J. K. Rowling przygotowała, dla fanów małego czarodzieja o imieniu Harry Potter, coś na dobranoc. Książka “Baśnie Barda Beedle’a” która na pewno przeniesie Was do czasów młodości. Jest to krótka książka zawierająca tylko to, co dobre. Jest to piękny przekaz dla małych i dużych. Przede wszystkim, żeby zawsze marzyć. A życie prowadzić zgodnie z tym, czego pragnie nasze serce.

Ocena: 8/10

Baśnie Barda Beedle'a

Podatność na zranienie jest tak związana z życiem ludzkim jak oddychanie.

Baśnie Barda Beedle’a

W środku książki znajdziecie następujące baśnie:

  • Czarodziej i skaczący garnek
  • Fontanna Szczęśliwego Losu
  • Włochate serce czarodzieja
  • Czara Mara i jej gdaczący pieniek
  • Opowieść o trzech braciach

Moją ulubioną baśnią z książki “Baśnie Barda Beedle’a” jest Fontanna Szczęśliwego Losu. Nie chce Wam zdradzać dlaczego… bo sami musicie to odkryć. Chciałabym też napisać jakie przesłanie głosi każda z baśni według mnie, dlatego jeśli sami chcecie odkryć przesłanie to zapraszam akapit niżej.
Pierwsza baśń opowiada o tym jak ważne jest, aby nie patrzeć tylko na czubek własnego nosa. Rzeczy, które są ważne powinny mieć zawsze najwyższe miejsce w naszym życiu. Jeśli ktoś nas prosi o pomoc, nie odmawiajmy, każdy z nas może potrzebować kiedyś wsparcia, a karma wraca.
Druga to moja ulubiona. Pokazuje, że los zależy tylko od nas. Wiara w siebie jest niezwykle ważna w dojściu do celu, a miłość może być bliżej niż nam się wydaje.

Trzecia baśń pokazuje jak wielką wagę ma miłość w naszym życiu i że jest ona niezbędna. Nie da się żyć bez miłości. Po prostu.
Czara Mara opowiada o ludzkim kłamstwie, pysze i pokorze. To co robimy zawsze będzie mieć konsekwencje tych czynów. Nie ważnie jak bardzo będziemy chcieli od nich uciec. Często też ważna jest perspektywa problemu, którego wcale nie ma.
Ostatnią opowieść na pewno znacie. Opowiada o tym, że Śmierci nie da się uciec, ale można odejść z nią jak równy z równym.

Ludzie mają dziwną skłonność do wybierania tego, co prowadzi ich do zguby.

Język i komentarze

Książka jest pisana bardzo prostym językiem dlatego śmiem twierdzić, że w przyszłości będą ją czytać moim dzieciom na dobranoc. Zawiera ona również komentarze Albusa Dumbledora, które przybliżają nam każdą z historii. Jak powstała, jakie były jej wersje i jaki miała przekaz. Myślę, że jest to świetny pomysł zważywszy, że to sam dyrektor Hogwartu w VII części HP przepisał Hermionie Granger w swoim testamencie. To wtedy mamy okazję usłyszeć z ust bohaterki Opowieść o trzech braciach, która dotyczy Insygniów Śmierci.

Prawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie.

Wszelkie wysiłki człowieka, by wymknąć się spod wszechwładzy Śmierci, są z góry skazane na niepowodzenie.

Ilustracje

Nie są to wszystkie ilustracje zawarte w książce, więc polecam Wam do niej zajrzeć. Myślę, że dodają baśnią jeszcze bardziej magicznego charakteru. A przy tym są bardzo ładnym dopełnieniem książki, która nie jest długa.

Książki z cyklu o Harrym Potterze znajdziecie na LubimyCzytać
Zapraszam również na recenzję książki “Harry Potter i przeklęte dziecko”

Jeden komentarz

  • Cooolturalna

    Od dziecka zawsze uwielbiałam baśnie. Tutaj widzę coś, po co muszę sięgnąć! Bardzo podoba mi się, że każda z nich niesie za sobą jakąś naukę… Dodatkowo ta oprawa graficzna to CUDO!!