Recenzje

Felix Ever After. Na zawsze Felix – Kacen Callender

Macie swoją historię miłosną, a może taka dopiero przed Wami? Może to książki pokazują Wam miłość idealną, a może znacie ją z rzeczywistości? Jakkolwiek by nie było Kacen Callender stworzył/a wspaniałą historię opartą na własnych doświadczeniach życiowych. “Felix Ever After” to historia o miłości, poszukiwaniu, dorastaniu, tematach tabu i przełamywaniu siebie, swoich ograniczeń. Ta historia otwiera oczy na problemy innych, pokazuje, że wszyscy jesteśmy równi i zachwyca swoim przesłaniem. Myślę, że to książka dla wszystkich, po prostu.

Ocena: 10/10

Felix Ever After

Felix Ever After. Na zawsze Felix – historia

Felix Love… choć jego nazwisko wskazuje na miłość, on nigdy się nie zakochał. Ma siedemnaście lat, poszukuje siebie i nie może odnaleźć… Jest czarnoskórym, queerowym, transpłciowym chopakiem, który ma mało wiary w siebie i swój talent malarski. Ma jednak przyjaciela, który wskoczyłby za nim w ogień. Felix jednak tego… nie docenia.

Ktoś za pośrednictwem mediów społecznościowych przesyła Felixowi wiadomości podważające jego płeć, ktoś robi wystawę ze starych zdjęć Felixa… kiedy był jeszcze dziewczyną. Swoją drogą… jakim człowiekiem trzeba być, żeby coś takiego zrobić… czy Felix da sobie z tym radę? I czy da sobie radę sam, czy z przyjacielem u boku? Może znajdzie więcej osób zmagających się z takimi problemami? Poprosi o pomoc? I czy za całą tą sytuacją może stać jego największy wróg, którego będzie chciał zniszczyć?

Na te i na pewno jeszcze na wiele innych pytań odpowie Wam książka “Felix Ever After. Na zawsze Felix”, którą zdecydowanie warto mieć w swoim zbiorze ulubionych książek.

Przemyślenia

Przyjaźń

Książka “Felix Ever After. Na zawsze Felix” pokazuje siłę przyjaźni. Felix i Ezra nie odstępują siebie na krok, wspierają się w każdej sytuacji i potrafią wybaczać błędy. Taki przyjaciel to skarb. Nigdy nie powinniśmy odtrącać takiej osoby z naszego życia. Mówię to z doświadczenia, takich osób nie ma dużo. Każdy ma swojego anioła stróża. Może dlatego ta historia zrobiła na mnie takie wrażenie, bo odnajduję w niej siebie. Nie mogę napisać wszystkiego na ten temat, bo zdradziłabym Wam pewnie całą historię, ale naprawdę. Przyjaźń jest bardzo ważna i jest przepiękną wartością w życiu.

LGBT

Poruszony w książce temat LGBT, transpłciowości, niebinarności jest dla mnie na pewno nowy, wielu rzeczy nie wiem, ale na pewno nikogo bym nie oceniała. Każdy ma prawo do WŁASNEGO życia, decyzji i wyborów. Nie należy tego kwestionować, trzeba skupić się na sobie i robić swoje. Książka pokazuje jak łatwo można kogoś zranić, nawet nie wiedząc o tym. Jest to bardzo ważne przesłanie. Myślmy o innych, żeby być po prostu dobrym człowiekiem.

Hejt

Hejt. Kolejny arcyważny temat w książce. Felix dostaje wiadomości, które go niszczą, ranią, odpisuje hejterowi, wdaje się z nim w dyskusję. Ilu młodych ludzi tak robi. ilu przez to może być zagrożonych, załamanych? Zdecydowanie za dużo. Nie wiem jakim człowiekiem trzeba być, żeby hejtować, nigdy tego nie pojmę, ale niestety takie osoby są na tym świecie. I wiecie co Wam powiem? Blokujcie od razu takie osoby, nie czytajcie wiadomości od nich i przede wszystkim, nie bądźcie z tym sami.

Bohaterowie

Jeśli chodzi o bohaterów w książce “Felix Ever After. Na zawsze Felix”, są oni ludzcy. Mają prawdziwe problemy, z którymi może zmagać się każdy z nas. Są prawdziwi, a przez to nie da się ich nie lubić. Felix jest osobą młodą, w końcu ma dopiero siedemnaście lat. Nie wie dokładnie kim jest, ale jest akceptowany przez osoby, które kocha, jednak nie wszystkie. Dlatego książka również pokazuje siłę miłości. Pokazuje stratę, ale i siłę. Ma w sobie to, co piękne i to co najlepsze.

Zapraszam Was do śledzenia mojego konta na Instagramie @thediize, gdzie codziennie dodaję nowe zdjęcia. I jeśli chcecie przeczytać więcej recenzji, które napisałam to śmiało wchodźcie w zakładkę Spis recenzji.