Recenzje

Fenomen poranka – Hal Elrod

Lubicie czytać książki motywacyjne? Ja bardzo, chociaż wcale ich nie potrzebuję. Śmieszna historia związana z tą książką jest taka, że dzień wcześniej zanim zaczęłam ją czytać, zmieniłam swoje życie. Zupełnie bez jej pomocy. Akurat dzień przed lekturą zdecydowałam, że mam dość stania w korkach i mogę zawsze wyjechać wcześniej. Dlatego zaczęłam wstawać o 5:20, a następnego dnia zaczęłam dowiadywać się, że właśnie tak trzeba. “Fenomen poranka” to książka, która pokaże Wam jak wiele traci się nie wstając rano. Hal Elrod ma za sobą życie pełne cudów i sukcesów. Do wszystkiego doszedł sam. A Ty?

Ocena: 7/10

Fenomen poranka

Fenomen poranka – o czym jest książka

Najbardziej podobał mi się poruszony temat podejścia do życia. Życie jest NASZE. Możemy je lubić, albo każdego dnia przeklinać. Możemy być wdzięczni lub każdego dnia po trupach dążyć do celu. NASZ wybór, ale wiecie co? To rano podejmujemy decyzję jaki będzie nasz dzień. Powiem więcej, już wieczorem poprzedniego dnia, podświadomie ustalamy swój humor na nowy dzień. I to jest:
a) przerażające,
b) dziwne,
c) bardzo ważne.
Uwaga. Wszystkie odpowiedzi są prawdziwe.

Może nie ze wszystkim się zgadzam, na pewno nie wszystko będę robić. W książce było też bardzo dożo powtórzeń i namawiania do odwiedzania strony autora. Jednak udostępnia on materiały za darmo, więc jeśli do niektórych za pierwszym razem nie dociera: MASZ TO PODANE JAK NA TACY, to faktycznie w celach motywacji trzeba to powtórzyć z pięć, żeby niektórzy załapali. Szanuję.

Czy to działa?

W moim przypadku wstawanie rano sprawdza się świetnie, mam dużo siły, otwarty umysł, dużo siły do działania, ale nie wyobrażam sobie iść pobiegać, czy zacząć ćwiczyć. Powinno się wstawać godzinę przed tym, jak chcemy faktycznie wstać, żeby wykonać magiczne czynności fenomenu poranka. Czy to znaczy, że powinnam wstawać o 4:20? Nie. Ja wstając wcześniej już podjęłam świadomą decyzję o zmianie swojego życia. Książka ewentualnie utwierdziła mnie w przekonaniu, że to, co robię, robię dobrze. Wielu ludzi potrzebuje takiego kopa motywacyjnego. Ta książka Wam go da.

Darmowe materiały od Wydawnictwa Galaktyka

Na stronie wydawnictwa Galaktyka są dostępne do pobrania materiały dodatkowe do książki, przetłumaczone na język polski. Jest również dostępny fragment książki, więc jeśli się wahacie to warto najpierw się temu przyjrzeć. Materiały dodatkowe to wspaniałe uzupełnienie książki. Jednak warto nie tylko je pobrać, ale także używać.

Więcej recenzji poradników, które czytałam znajdziecie tutaj.