Recenzje

Lore – Alexandra Bracken

Wyobrażacie sobie bogów greckich we współczesnym świecie? Nie? A na ulicach Nowego Jorku? Jeszcze dziwniej? Owszem. Jednak ta historia to gratka dla fanów mitologii greckiej oraz dla tych, którzy w ogóle za nią nie przepadają. Mity łączą się z rzeczywistością, a Alexandra Bracken zaskakuje pomysłowością. Bogowie greccy są nieśmiertelni, oprócz siedmiu dni w roku, wtedy stąpają po Ziemi niczym zwykli śmiertelnicy. Książka “Lore” to wspaniała opowieść, gdzie przeszłość musi być zastąpiona przyszłością.

Ocena: 9/10

Lore

Lore – historia

W tej historii wciąż żyją greccy bogowie. Co siedem lat Zeus zsyła część z nich na ziemię, gdzie przez siedem dni pozbawieni są nieśmiertelności. W tym czasie polują na nich ludzie i półbogowie, by przejąć ich moce. To kara, na jaką Zeus skazał niepokornych bogów.

Lore pochodzi z rodu Perseusza. Przed siedmiu laty jej rodziców i siostry zostali wymordowani. Od tamtej pory dziewczyna ukrywa się w Nowym Jorku. Stara się zapomnieć o swoim pochodzeniu, jednak przeszłość nieoczekiwanie pojawia się pod jej drzwiami pod postacią rannej Ateny, która w zamian za pomoc zgadza się wyświadczyć jej ogromną przysługę. Dodatkowo… trzeba w ciągu siedmiu dni powstrzymać nowego boga, który chce wszystko zaprzepaścić i przede wszystkim zabić Lore. Tylko czemu, jeśli dziewczyna nie ma żadnej mocy?

Lore jako bohaterka skrywa mroczną tajemnicę. Jej świat legnie w gruzach, gdy odkryje, że nie tylko ona taką posiada.

Atena, Castor, Lore oraz jej współlokator Miles spróbują stawić czoło nowemu zagrożeniu. Lore będzie musiała wiele poświęcić. Czy uda jej się odnaleźć w sobie siłę, by zapobiec upadkowi świata?

Przemyślenia – recenzja książki

Książkę widziałam już od maja na zagranicznych bookstagramach. Zawsze pięknie się prezentowała, zawsze zachwycała okładką. Wiedziałam, że bardzo szybko trafi na moją półkę. Jest to ta książka, która zaskakuje oryginalnością i pomysłowością.

“Lore” ma ponad 500 stron, ale przez nią się dosłownie przelatuje. Akcja napędza czytanie i nigdy nie zwalnia. Dużo się dzieje, czytelnik staje się detektywem, próbując odgadnąć każdy z planów bogów. Gwarantuję, że nawet na chwilę nie będziecie chcieli się od niej oderwać. W tym świecie można dosłownie przepaść i nigdy nie chcieć go opuszczać.

Bohaterowie książki Lore

Lore nie jest kolejną śliniącą się bohaterką książki YA. To dziewczyna, która pragnie spokoju, a równocześnie jest w stanie poświęcić cały spokój, gdy chodzi o jej bliskich. Każdy z bohaterów jest inny i wyjątkowy.

Castor to przyjaciel z młodości, przepadł, ale powrócił. Jest Aniołem Stróżem i nie odstępuje Lore na krok. Pojawia się tutaj wątek miłosny, przeznaczenie, ale także ogrom zrozumienia, które musi okazać dziewczyna.

Miles to kolejny przyjaciel. Ostoja spokoju, prawa ręka bohaterki, choć właściwie jej prawa ręka. Jest jak Hermiona w świecie Harrego Pottera. Wpada na genialne rozwiązania, ma świetne pomysły i jest… tylko albo aż śmiertelnikiem, który przed chwilą o całym boskim świecie się dowiaduje.

Gil to przeszłość Lore. Jej głos rozsądku, który niestety w pewnym momencie, przez pewne wydarzenia, zawodzi. Atena to wojowniczka, która nie odpuszcza, choćby nie wiem co. Poznacie tutaj historie wielu bogów, którzy tylko czekają, żeby ich usłyszeć.

Więcej moich książek

Zapraszam Was również do przeczytania innych recenzji w zakładce Spis recenzji oraz do śledzenia mojego konta na IG.