Recenzje

Oberża na pustkowiu – Daphne du Maurier

Seria butikowa od Wydawnictwa Albatros zachwyca. Jednak “Oberża na pustkowiu” jest chyba najmniej ulubioną przeze mnie książką z tej serii. Dopiero po jej przeczytaniu zwróciłam uwagę, że jako pierwsza też nie jest to literatura piękna. Może z tą wiedzą na początku, trochę inaczej bym na nią spojrzała. Książka ma w sobie mrok i tajemnicę. Czy wartą odkrycia? Tego musicie się przekonać na własnej skórze. Dla każdego coś innego, czyż nie?

Ocena: 6/10

Oberża na pustkowiu

Oberża na pustkowiu – historia

Książka przenosi nas do starych czasów w Kornwalii. Oberża Jamajka, która stoi pośrodku niczego… nie zachęca do odwiedzin. A jednak to właśnie tam zmierza Mary, która cóż… właściwie nie ma wyboru. Po śmierci swojej matki, udaje się do ciotki, która po wyjściu za mąż nieco zamilkła w listach. Patience i Joss są znani w okolicznych wsiach, ale na pewno nie podziwiani. A o oberży krążą niestworzone historie.

Mary jeszcze nie wie, że wpadła w złe sidła, które będą się tylko zaciskać. Wuj bowiem prowadzi szemrane interesy z okolicznymi, kto wie, może i zabójcami. Będzie musiała stawić czoła nie tylko swoim lękom, ale również zadbać o życie i zdrowie swojej ciotki.

Przemyślenia

Książka “Oberża na pustkowiu” jest dziwna i inna niż wszystkie. Była taka… zaskakująca w swojej nicości. Oczekiwałam od niej czegoś więcej, tego pięknego stylu autorki. Tutaj jednak czegoś mi zabrakło. Z resztą sama historia nie jest długa. Powiedziałabym, że jest w sam raz na raz. Na pewno dumnie będzie się prezentować na półce z całą serią, ale zostanie chyba moją najmniej ulubioną.

Chciałabym o niej napisać coś więcej… Komu się spodoba? Nie jest to thriller z prawdziwego zdarzenia. Myślę, że nawet okładka do niej nie bardzo pasuje pod kątem stylu książki. Jednak ma w sobie to coś, przez co chce się ją czytać dalej i nie kończyć za szybko. Końcówka szokuje, szczególnie jeśli naprawdę się liczyło na to, że jest to tak jak inne, literatura piękna.

Niemałe zaskoczenie, mrok i tajemniczość. Tak ją mogę podsumować.

Wydawnictwo Albatros wydaje zdecydowanie przepiękne książki. Zapraszam do przeczytania recenzji innych książek z serii butikowej, które czytałam tutaj.