Recenzje

Opowiastki do przemyślenia – Jorge Bucay

Są takie książki, które czyta się bez wysiłku. Po prostu przelatujemy przez strony, bierzemy na klatę to, co jest napisane i tyle. Są również takie książki, które wymagają od nas uwagi. Trzeba im poświęcić czas, skupić się, nie rozpraszać. Brzmi to naprawdę jak wyczyn. A jeszcze do tego trzeba użyć całej swojej siły umysłu, żeby wyobrazić sobie to, co chciał nam przekazać autor i to jaki świat nam chciał pokazać. “Opowiastki do przemyślenia” to właśnie taka wymagająca książka. To 27 wspaniałych historii, które są dopełnieniem książki “Pozwól, że Ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie jak żyć“.

Ocena: 7/10

Opowiastki do przemyślenia

Opowiastki do przemyślenia – o czym jest książka

Książka “Opowiastki do przemyślenia” nie ma jednej historii. Są to takie bajki na dobranoc, które pokazują na konkretnych przykładach sytuacje bardzo życiowe. Trzeba się na nich skupić, żeby zrozumieć ich drugie, trzecie, a nawet i czwarte znaczenie. Dla każdego te historie mogą opowiadać o czymś innym, pomimo, że nadal będziemy czytać o tym samym.

Takie bajki, czy opowiastki sprawiają, że nasza psychika łapie szybciej wiele tematów, łatwiej się uczymy, wiemy co jest dobre, a co złe. Książka będzie wspaniała również dla tych mniejszych czytelników. Z resztą i ta i poprzednia książka autora trafiają na moją listę – dla mojego bejbiczka do poduszki (kto wie kiedy, ale książki zaplanowane!).

Przemyślenia

Pan Bucay w swoich książkach pokazuje, jak lepiej zrozumieć siebie. Śmiem twierdzić, że książka Opowiastki do przemyślenia” jest po prostu dla wszystkich. Jest niezwykle pouczająca, a przy tym nie jest nudnym poradnikiem, co robić, a czego nie. Te historie mogą przyczynić się również do odnalezienia źródła problemów oraz zmartwień, które nas dotykają w życiu. Nie będzie ona rozwiązaniem, ale na pewno chwilą dla siebie. Chwilą dla własnego ja i wszystkich myśli dookoła.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Poprzednia książka autora na zdjęciach: