Recenzje

Pozwól, że Ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie jak żyć – Jorge Bucay

Czy jakaś książka stała się Waszym najlepszym przyjacielem? Wiem, nie brzmi to najlepiej, ale zapewniam taka jest prawda. Jorge Bucay to na pewno wspaniały człowiek. Dlaczego? Bo opowiada bajki, a ludzie, który je opowiadają są po prostu wspaniali… “Pozwól, że Ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie jak żyć” to nie zwykły zbiór bajek. To swego rodzaju terapia dla każdego. Siadasz wygodnie w fotelu, bierzesz swój ulubiony napój i czytasz. Jesteś na sesji u psychologa i po zakończeniu… wszystko rozumiesz, wszystko staje się proste.

Ocena: 9/10

Pozwól że Ci opowiem

Pozwól, że Ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie jak żyć – zamysł

“Pozwól, że Ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie jak żyć” to książka, która jest jak terapia u najlepszego psychologa- bez wychodzenia z domu. Może nie masz problemów, nie borykasz się z niczym. Żyjesz sobie spokojnie i jesteś szczęśliwy. Świetnie, ale może gdzieś tam… w głębi duszy jest coś, co Cię trapi, dręczy i może czasem nie daje spać. Każdy z nas miał czasem gorszy dzień, zaliczył kłótnię czy opierdziel. Ta książka pokaże Ci różne rozwiązania, opcje, dylematy. Na pewno uświadomi, że wszyscy mamy problemy, słabsze momenty. W takich chwilach szczęściem jest mieć przyjaciela lub… książkę ” Pozwól, że Ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie jak żyć “, doprawdy to takie proste.

Przemyślenia

Książka… niezwykle mądra. Pięknie napisana. Zachwycająca i pouczająca. Wspaniale się przy niej bawilam. Czytanie bajek zawsze było przyjemne… Bajki zawierają tyle morałów, nawiązań do życia. Tutaj mogliśmy być razem z Demiánem na terapii u Jorge’a. Mogliśmy słuchać, przeżywać, myśleć razem z nim, a może to my byliśmy na terapii. Dzięki bohaterom możemy wyciągać wnioski i analizować. Ta książka powinna leżeć przy każdym łóżku, żeby móc do niej jak najczęściej i jak najszybciej wracać.

Nie musimy popełniać swoich błędów, żeby się uczyć życia. Czasem wystarczy przeczytać taką perełkę jak “Pozwól, że Ci opowiem… bajki, które nauczyły mnie jak żyć”. Każda bajka, legenda, historia zawierała coś ważnego.  Z każdej można wyciągnąć mądrości. I wcale nie była o gadających zwierzętach, jeśli za takimi nie przepadacie. Raczej o królach, liczbach i chłopach. Dodatkowo ta okładka. Czy to księżyc, czy to Ziemia? Na niebieskim tle naprawdę kojarzy się z przepięknymi snami. 

Zapraszam Was do śledzenia mojego konta na Instagramie @thediize, gdzie codziennie dodaję nowe zdjęcia. I jeśli chcecie przeczytać więcej recenzji, które napisałam to śmiało wchodźcie w zakładkę Spis recenzji.