Recenzje

Rywalki. Opowiadania – Kiera Cass

Czytaliście “Rywalki”, książka została wydana w 2014 roku, a Jaguar nie daje nam o zapomnieć o tej wspaniałej serii książek. Kto nie czytał Rywalek, niech żałuje. Te książki zawierają mój ulubiony motyw, czyli dwory królewskie. “Rywalki. Opowiadania” to idealne dopełnienie całości, chwila przypomnienia sobie o tym jakże wspaniałym świecie, gdzie chodzi się w pięknych sukniach i nosi koronę. Znacie takie książki jak “Książę i Gwardzista” oraz “Królowa i Faworytka”? Teraz te opowiadania są wydane w jednym tomie i powiem Wam, że idealnie prezentują się z całą resztą. Ten tom pasuje do całości niczym pantofelek na Kopciuszka.

Rywalki. Opowiadania

Rywalki. Opowiadania – o czym jest książka?

W książce znalazły się krótkie opowiadania o przeżyciach w pałacu Celeste oraz pokojówki Ameriki, a także specjalne dodatki – wywiady z autorką, lista klas, drzewa genealogiczne rodów, spis wszystkich kandydatek oraz oficjalne playlisty. Brzmi wspaniale, prawda?

Książę i Gwardzista

Historie, dzięki którym wszystko staje się jasne. Praca gwardzisty, życie księcia? Tak, poproszę! Tom określony liczbą 2.5 pokazujący życie Maxona sprzed eliminacji, pokazujące życie Aspena w komnatach. Takie… Rywalki zza kulis od męskiej strony. Nie można przegapić tej części.

Królowa i Faworytka

Cudowne dwa opowiadania. Jak przebiegały poprzednie eliminacje? Z jednego z opowiadań dowiecie się, jak Amberly, przyszła matka księcia Maxona, zdobyła koronę w eliminacjach. Drugie opowiadanie dotyczy… Marlee Tames, która u boku Cartera złamała wszelkie granice, a miała walczyć o serce samego księcia. Całość jest tomem 3.5.

Przemyślenia

Myślę, że żeby czytać takie książki trzeba po prostu lubić czytać dodatki, czasem w końcu są to historie, które znamy, tyle, że pisane na siłę. Tutaj jest zupełnie inaczej. Myślę, że właśnie takie książki powinny nosić miano dodatków ponieważ właśnie tym są. Dodatkowymi częściami danych historii. Bez tych stron nie wiedzielibyśmy jak Amberly zdobyła koronę, co kierowało serce Marlee i co w głowie miał książę. Właśnie takie dodatki pozwalają nam jeszcze na chwilę pozostać w naszym ulubionym świecie.

Książkę “Rywalki. Opowiadania” polecam jednak osobą, które czytały całą serię Rywalek. Są tam w końcu informacje, których na pewno nie chciałoby się znać przed rozpoczęciem lektury. Wszystko ma w końcu swój czas i miejsce. A już na pewno spoilerujące książki (taki prawdziwy żarcik), potraktujcie go jako przestrogę).

Zapraszam do zapoznania się z innymi recenzjami książek, które czytałam z Wydawnictwa Jaguar tutaj. Wpadajcie też po codzienną dawkę miłości do książek tutaj.