Recenzje

Siostra gwiazd – Marah Woolf

Książki, które wywołują wiele emocji to te, których najbardziej poszukujemy. Mówię MY i wypowiadam się za całą społeczność czytelników, no bo książka, która jest o niczym i nawet nas nie wzrusza, nie porusza- nie może być przecież dobra, prawda? I oczywiście moja wypowiedź dotyczy książek młodzieżowych, nie np. tych z literatury faktu, czy nauki. Mam nadzieję, że się rozumiemy. Książki dla czytelników powiedzmy… młodszych muszą zawierać w sobie gamę emocji, które mają wywołać. Czy książka, którą napisała Marah Woolf dała radę? “Siostra gwiazd” to wspaniała historia, która na pewno nie da Wam się nudzić i której szybko nie zapomnicie. A na kolejny tom będziecie czekać z niecierpliwością, co do tego nie mam wątpliwości.

Ocena: 8/10

Magiczna przygoda, pełna niebezpieczeństw i miłości w świecie, w którym legendy stają się rzeczywistością.
Siostra gwiazd

Siostra gwiazd- historia

Vianne od dziecka włada magią, czeka cierpliwie na swoją magiczną specjalizację. Ma dwie siostry Aimée, Maëlle i przyjaciela Ezrę, w którym jest szalenie zakochana. Los jednak postanawia wystawić życie dziewczyny na próbę…

We Francji, w magicznym lesie, znajduje się przejście, przez które demony mogą przenikać do świata ludzi. Nad tym, żeby tak się nie stało, czuwa Loża i jej Wielki Mistrz, magowie od pokoleń, spadkobiercy króla Artura, który zawarł przed wiekami pakt z demonami, aby uratować ludzi.

Jednak Vianne zostaje ukąszona przez sylfidę, musi wyjechać do uzdrowicieli i zostawić swoją miłość… za sobą, a trwająca dwa lata gorączka odbiera jej całą moc.

Co zrobi młoda dziewczyna ze złamanym sercem? Na pewno się nie podda! Choć sytuacja w magicznym świecie na tyle się komplikuje, że to właśnie ona musi stawić czoła swojemu “ukochanemu”, chodzą słuchy, że Ezra będąc Wielkim Mistrzem Loży przeszedł na stronę demonów.

Na domiar złego Kongregacja czarodziejów dobija z królem demonów własnego targu, w którym kluczową rolę pełni Vianne.

Życie jest zbyt krótkie by opłakiwać to, co utracone.

Bohaterowie w książce “Siostra gwiazd”

Vianne pomimo przeciwności losu jest silną bohaterką, którą z całą pewnością można podziwiać. Nie jest ona jednak (na szczęście) wykreowana na osobę, która jest najważniejsza, najpotężniejsza i niezbędna zawsze i wszędzie, jest tak jak każdy z nas pionkiem w życiu innych ważnych osobistości i pokazuje, jak w trudnych sytuacjach można dać radę dosłownie we wszystkim. Do tego jej charakter jest idealnie dostosowany do jej wieku. Każdy przecież może się nieszczęśliwie zakochać i pomimo wszelkich przeciwności nadal walczyć o miłość.

Ezra jest postacią bardzo tajemniczą. Tak jak o Vianne wiemy bardzo dużo, nawet o jej magicznym pochodzeniu (czyli o jej przodkach), tak o nim… wiemy tyle, że jest skończonym dupkiem. Jednak niech Was nie zraża pierwsze wrażenie, pamiętajcie, że drugie może być gorsze 😉

Siostry Vianne stanowią idealnie dobrane tło dla naszej głównej bohaterki, która traci moc. Miała ją od urodzenia, a siostry jakimś cudem muszą jej w tym pomóc.

Vianne i siostry powracają do swojego domu po “wygranej” walce z gorączką (powiedzmy, bo Vianne straciła moc) z Ashem, który jest równie tajemnicza postacią, co Ezra. Ash pomagał w uleczaniu, a teraz w towarzyszeniu i obronie młodej już nie czarownicy. Dziewczyny nie wiedzą tylko, że dostał on dodatkowe zadanie…

Przemyślenia

Książka “Siostra gwiazd” była i jest wspaniałą przygodą. Zostajecie zabrani do świata iście magicznego, w której istnieją czarownice, magowie, demony i po prostu czysta magia. Zwroty akcji idealnie nadają całości tempa, a cała akcja dzieje się w idealnie opisany sposób. Każdy czyn ma swój skutek, a bohaterowie co najważniejsze mają swoje rozumy, emocje, cechy i osobowości. To bardzo ważne w książkach, a wielu autorów nie potrafi temu podołać.

Na dugi tom “Siostra księżyca” musimy poczekać do jesieni 2021 roku, powiem Wam, że jest na co… Tej premiery nie będzie można przegapić. Trzeci i tym samym ostatni tom “Siostra nocy” ukaże się w 2022 roku.

Zajrzyjcie też na nową stronę wydawnictwa Jaguar, czyż nie jest piękna?
I standardowo zachęcam Was do czytania innych moich recenzji- tutaj.

Jeden komentarz