Recenzje

Vortex. Dziewczyna, która prześcignęła czas – Anna Benning

Na pewno znacie takie książki, które bardzo łatwo zapomnieć. Najczęściej są to trylogie, które dosłownie w procesie wydawniczym ciągną się przez trzy lata, a czytelnik zapomina, o czym czytał. Na szczęście z trylogią Vortex jest zupełnie inaczej. Pierwszą część odświeżycie sobie tutaj “Votrex. Dzień, w którym rozpadł się świat“, a druga część “Vortex. Dziewczyna, która prześcignęła czas” właśnie macie okazję poznać.

Ocena: 8/10

Vortex. Dziewczyna, która prześcignęła czas

Vortex. Dziewczyna, która prześcignęła czas – historia

Elaine to nieustraszona dziewczyna, która miała nadzieję, że uratowała świat, który zna. Jej rzeczywistość do podróże w czasie tunelami energetycznymi (vortex’ami) oraz świat ludzi zmutowanych z ogniem, powietrzem, wodą i ziemią. Myślała, że będzie mogła spokojnie żyć, niestety zwycięstwo nie zawsze to rzecz dobra, w tym wypadku ewidentnie prowadzi do wojny.

Varus Hawthorne ma plan. Wysyła swoich łowców w przeszłość, chce zmienić teraźniejszość, a Elaine i Bale nie chcą dopóśćić do tragedii i udają się ich śladem w niebezpieczną podróż.

W tej historii nic nie jest pewne, a Elaine będzie musiała wykazać się własnym instynktem, ponieważ do Bale’a może stracić zaufanie. Co tam, że od ich miłości tak naprawdę zależy wszystko. Czy dadzą radę?

Przemyślenia

Elaine wydaje się taką zwykłą nastolatką. Nie jest bohaterem narodowym, ale robi wszystko, żeby zmienić świat na lepsze. Swoimi wyborami naprawdę ratuje świat, a jej instynkt wydaje się być niezawodny. Niestety świat nie jest czarno-biały (może to i dobrze). Ten świat pokazuje jej na każdym kroku musi być silna, a od wyborów nie ma odwrotu, są tylko konsekwencje.

Myślę, że świetnie bym się dogadała z tą bohaterką, mogłabym z nią przeżywać niezapomniane historie. Choć w sumie wystarczą mi już te moje życiowe rewelacje. Podoba mi się też przemiana Bale’a. Stał się niczym rycerz na białym rumaku, cóż… do czasu? Tego nie mogę Wam zdradzić, ale nie będę ukrywać, jak bardzo czekam na kolejną i niestety ostatnią część tej wspaniałej historii. “Vortex. Dziewczyna, która prześcignęła czas” to naprawdę klasa sama w sobie dla osób gustujących w niecodziennym fantasy dla młodzieży i tych trochę starszych.

Za książkę bardzo dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.