Recenzje

Wielka Panda i Mały Smok – James Norbury

Ta recenzja będzie zupełnie inna niż wszystkie, ale to za sprawą tego, że ta książka jest zupełnie inna. Jest więcej niż magiczna. “Wielka Panda i Mały Smok” to przede wszystkim wspaniała opowieść o dwóch przyjaciołach- Pandzie i Smoku. Są dla siebie wsparciem i razem stawiają czoło światu, ale po drodze… zachwycają się jego pięknem. Takie proste sytuacje spotykają nas na co dzień. Wielu nie potrafimy docenić tak jak oni. A powinniśmy…

Na wstępie zaproszę Was na Instagram autora przepięknych ilustracji, które znajdziecie w książce, pochwalę się również, że pisałam z autorem i to wspaniały człowiek. W końcu tylko wspaniali ludzie piszą wspaniałe książki… @bigpandaandtinydragon

Ocena: 11/10

Wielka Panda i Mały Smok

Wielka Panda i Mały Smok – co to za książka?

Jest to książka ilustrowana, prawie na każdej stronie znajdziecie przepiękne (nadużywam tego słowa- wybaczcie, nie da się inaczej!) ilustracje dotyczące zazwyczaj dwóch zdań opisanych poniżej. Czego dotyczą zdania? Życia! Mój ulubiony cytat?

– Napotkaliśmy na naszej drodze wiele trudności – westchnął Mały Smok.
– To prawda – zgodziła się Wielka Panda. – Ale każda z nich nauczyła nas czegoś nowego. No i pomyśl tylko, jaki wspaniały będzie widok, kiedy dotrzemy na szczyt.

No czy to nie jest rozbrajające, przepiękne, cudowne, boskie, magiczne?! Gdy czytałam/oglądałam książkę, chciałam każdej stronie zrobić zdjęcie. Podobało mi się w niej wszystko, każde dwa zdania Pandy i Smoka. Nie wiem, czy będę miała okazję trafić na piękniejszą książkę niż ta, ale wiecie co? Nawet nie będę szukać.

Wielka Panda i Mały Smok – dla kogo?

Kluczowe pytanie, to książka dla dzieci, dla dorosłych? Myślę, że każdy odnajdzie w niej coś dla siebie. Dzieci piękne ilustracje i złote myśli. Młodzież, może nawet odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące życia. A dorośli? Odnajdą w niej swoje małe bobo, które może porzucili. Odnajdą radość z życia, przyjemność z tych małych rzeczy, o których często się zapomina.

Dodatkowo… “Wielka Panda i Mały Smok” jest dla wszystkich miłośników herbaty! Dlaczego? Tego nie mogę Wam zdradzić, ale jeśli nie chcecie odkryć tego, co powyżej. To to jest ten argument, który powinien Was przekonać do zmiany zdania i sięgnięcia po tą uroczą historię.

Ta książka jest warta tego, żeby czytać ją codziennie.

Zapraszam Was do poznania innych recenzji książek od Wydawnictwa Albatros.

Jeden komentarz