Recenzje

Zdradzona – Kiera Cass

Czy lubię czytać serie, może trylogie, albo tylko jednotomówki? W sumie… ciężko stwierdzić. Tak naprawdę lubię wszystkie książki, każda ma swoją niepowtarzalną historię i nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Każdą książkę traktuję indywidualnie i takiej właśnie ocenie ją poddaję. Książka “Zdradzona” to druga i ostatnia część tej dwu tomowej opowieści. Kiera Cass po raz kolejny przeniosła nas do cudownego świata królestw. Pierwsza część “Narzeczona” otrzymała ode mnie ocenę 9/10 (recenzję możecie przeczytać klikając tutaj). A jak jest z tą częścią, czy równie mocno porwała moje serduszko przenosząc mnie do innego świata?

Ocena: 9/10

Zdradzona

Zdradzona – historia

Hollis miała wprost idealne życie i serce króla podane na dłoni. Jednak zrezygnowała z tego i posłuchała swojego serca. Właśnie to serce oddała Silasowi, który… od niej odszedł zostawiając ją samą na świecie. Dziewczyna ze złamanym sercem marzy o tym, żeby sprawiedliwości stało się zadość, a morderca zapłacił za swoje czyny. Wydarzenia w królestwie odcisnęły na niej piętno wojny pozostawiając ją z jedyną rodziną jaka jej została. Gdyby nie wredny kuzyn Etan na pewno byłaby szczęśliwsza. Jednak życie ma dla niej inny scenariusz.

Hollis jest niezwykle bystra, a przez to ogromnie cenna dla dwóch królestw. Tym bardziej, że król nadal nie pogodził się z jej odejściem. Czy Hollis da radę wymyślić coś, co uratuje dwa królestwa, życie tych, którzy żyją i sprawi, że na świecie, w którym żyje zapanuje pokój? A może będzie tylko zdradzona…? A prawda okaże się śmiertelnie niebezpieczna?

Przemyślenia

Czy mogłabym dać inną ocenę książce, której motywem są dwory królewskie? W życiu! Uwielbiam, kocham i ubóstwiam. Gdy do tego autorką jest Kiera Cass, książka musi być doprawdy perłą w oceanie muszelek. Mogłabym nawet napisać, że wszystko tutaj było idealne. A zakończenie pomimo, że było dokładnie takie jak się spodziewałam, nie mogło być inne. Cieszę się, że kocham czytać książki i poznaję tak wspaniałe historie.

Dialogi pomiędzy Hollis, a Etanem były bezbłędne. Ludzie, którzy się nienawidzą, ale nadają na tych samych falach. To jaka Hollis jest bystra, napawało mnie dumą, że mogę znać taką bohaterkę. Hollis była waleczna, ale przy tym bardzo kobieca. Silna, ale w środku delikatna. Bojowo nastawiona, ale kochająca. Walcząca o swoje, ale nadal troszcząca się o wszystkich dookoła. Może właśnie dla tego tak bardzo ją polubiłam i na pewno mogłabym ją mieć u swojego boku w życiu. Zdecydowanie zostałybyśmy przyjaciółkami, a tych akurat mam dosłownie… prawie wcale.

Pierwsza część była naprawdę dobra, ta zdecydowanie trzyma poziom i ma w sobie to coś, czego szuka się w książkach. Pokazuje również, że zakończenie nie musi wbijać w fotel i nie wiadomo jak szokować. Wystarczy, że będzie współgrać z książką, dzięki czemu będzie po prostu wspaniałe jako całość. Cieszę się, że miałam okazję przeczytać książkę “Zdradzona”, będzie wyglądać świetnie z całą resztą książek Kiery Cass.

Trochę ode mnie

Za książkę bardzo dziękuję Wydawnictwu Jaguar. Wydajecie przepiękne książki, które również zachwycają treścią.

Zapraszam Was do śledzenia mojego konta na Instagramie @thediize, gdzie codziennie dodaję nowe zdjęcia. I jeśli chcecie przeczytać więcej recenzji, które napisałam to śmiało wchodźcie w zakładkę Spis recenzji.