Recenzje

Żelazne werble – Tomasz Sadowski

Przedstawię Wam opis książki Żelazne Werble ponieważ i tak Wy sami zdecydujcie czy chcecie pokochać książkę, mogę tylko napisać, że naprawdę warto po nią sięgnąć. W Chinach oraz Indiach, dwóch najludniejszych państwach świata występują coraz większe różnice pomiędzy urodzeniami chłopców i dziewcząt. Sytuacja ulega dodatkowemu pogorszeniu w momencie rozpoczęcia produkcji kobiet-robotów zwanych robotkami. Mężczyźni nie są zainteresowani związkami z kobietami ponieważ mają możliwość kupna robotek. Zostaje całkowicie zaburzona struktura społeczna.

Jedyne oczekiwania męskiej części społeczeństwa wobec kobiet sprowadza się do urodzenia syna. Wychodząc naprzeciw potrzebom mężczyzn firmy farmaceutyczne wprowadzają na rynek pigułki, mające zagwarantować posiadanie męskiego potomka. Szybkie wprowadzenie nie do końca przetestowanego farmaceutyku ma tragiczne konsekwencje. Nawet kilkakrotne zażycie pigułki powoduje śmierć kobiety. W efekcie i tak już zła sytuacja ulega dalszemu pogorszeniu. Najbardziej dotknięte problemem braku kobiet Chiny dokonują agresji na swoich sąsiadów. Spotyka się to z reakcją państw zachodnich. Rozpoczyna się niewypowiedziana wojna.

Żelazne Werble to obowiązkowa pozycja

Drastyczne zmniejszenie liczby kobiet, zaczyna występować także w innych państwach. Prowadzi to do wzrostu agresji, brutalności i zaniku demokracji. Następuje rozpad państw, które przekształcają się w setki niezależnych miast. Na wszystkich kontynentach następuje polowanie na kobiety, które z powodu wciąż zmniejszającej się ich liczby stają się najbardziej poszukiwanym „towarem”. Powstają wyspecjalizowane gangi zajmujące się porwaniami oraz prowadzeniem wyspecjalizowanych ośrodków służących do rodzenia dzieci zwanych fermami. Trwa nieustanna walka o kobiety.

Główny bohater powieści “Żelazne werble” Kris jest tropicielem, który zajmuje się poszukiwaniem oraz uwalnianiem porwanych kobiet. Realizuje on różne zlecenia i zawsze dotyczą odbicia córki lub żony osoby dającej zlecenie. Nowe zadanie, które otrzymuje różni się jednak od poprzednich. Już w czasie realizacji zlecenia orientuje się, że z pozoru łatwe zadanie odbiega od tego, co myślał o nim, gdy zgodził się je przyjąć.

Miała na imię Amanda i trzy dni temu skończyła dziewiętnaście lat. Została porwana z rodzinnego domu, ale na szczęście jej ojciec natychmiast zarządził poszukiwania. Gdy tylko otrzymał zlecenie i przyjechał na miejsce, obejrzał dokładnie, jaki typ zabezpieczeń sforsowali, i od razu wiedział, że to łowcy. Perfekcyjna robota, która zajęła im zaledwie kilka minut. Byli profesjonalistami doskonale znającymi się na swoim fachu i idealnie zacierającymi ślady.

Tomasz Sadowski
Żelazne werble

Gdzie kupić?

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4884497/zelazne-werble
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=zelazne_werble,druk

Instagram @zelazne_werble —> https://www.instagram.com/zelazne_werble/

5 komentarzy