Recenzje

Zielony sekret zdrowia – Ullenka

Świadome odżywianie? Czy to brzmi jak tanie hasło reklamowe? Nieee, skąd. Uzdrawianie przez roślinne gotowanie? Też jakoś nie leży. Tylko wiesz co… nasz organizm może mieć inne zdanie na ten temat. “Zielony sekret zdrowia” to książka, która pokaże Ci, że te powyższe pytania wcale nie są dziwne, a wręcz obowiązkowe. A mówi (pisze) Ci to największa fanka jedzenia na świecie (nie żartuję). Nie bez przyczyny istnieje motto dla jedzenioholików “jesteś tym, co jesz”.

Zielony sekret zdrowia

Zielony sekret zdrowia – o czym jest książka?

Po pięknym wstępie i wyjaśnieniu, od czego się zaczęło zdrowe odżywianie Ullenki, możemy poznać fakty i mity na temat jedzenia. Jednak to, co jest najważniejsze te ponad 130 przepisów, które łatwo i szybko wykonasz w domu. Te przepisy pozwolą Ci odkryć roślinne gotowanie i kto wie, może i pozwolą Ci je pokochać?

Ja jestem ANTYkuchniowa. Mogę pomóc, pozachwycać się jedzeniem, ale nie każcie mi gotować… Dlatego będę się zachwycać przepisami z książki “Zielony sekret zdrowia” z innej ręki niż moja.
Broniąc siebie, nie jestem beztalenciem- robię pyszne schaby, kotlety mielone, zawsze próbuję sosów i mówię czego brakuje. Jestem typowym smakoszem, któremu szkoda jest czasu na gotowanie, jeśli w tym czasie można jeść (gorzej jak nie ma co, bo trzeba zrobić). To było nie na temat? Ups.

Przemyślenia

Książka “Zielony sekret zdrowia” jest fajnie wydana, ale jak na książkę w sumie kucharską? Brakuje jej pięknych zdjęć… Jako osoba mocno zwracająca uwagę na estetykę widzę cały czas tą samą drewnianą tacę, przez co wydaje mi się jakby każde danie miało być takie samo. Szkoda. Zabrakło mi tutaj barwnych kolorów, pięknych kadrów i kreatywności w tworzeniu. Z drugiej strony tutaj najważniejsze są składniki, tylko wiecie. Fanka jedzenia je OCZAMI.

Ullenki nie znam, ta autorka/influencerka pozostanie dla mnie obca. Czytając recenzje książki od innych osób widzę, jak wielu osobom pomogła. Każdy ma wybór jeśli chodzi o jedzenie. Każdy może jeść to, na co ma ochotę. Myślę tylko, że ta książka może faktycznie pomóc w świadomym jedzeniu, albo chociaż urozmaicić naszą kuchnię o roślinne potrawy.

Zapraszam do przeczytania recenzji innych książek, które czytałam tutaj. I do obserwowania mnie na IG.