Recenzje

Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie – Carolyne Faulkner

Na pewno znacie swój znak zodiaku. Pewnie wiele czytaliście na swój temat i na pewno raz w życiu przeczytaliście swój horoskop na dany miesiąc. Brzmi zabawnie prawda? Książka “Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie” to zupełnie coś innego. Trzymając ją w ręku czuję, że naprawdę czuję przewodnik po współczesnej astrologii. Ta dziedzina, czyli astrologia była mi zupełnie obca. Teraz czuję się w niej jak ryba w wodzie. Wiem, że nie jestem tylko Strzelcem. Jestem kimś o wiele ciekawszym niż tylko jeden znak. Ta książka pokaże Ci Ciebie z zupełnie innej perspektywy? Jak? Przekonaj się i czytaj dalej.

Ocena: 9/10

Znaki

Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie – co znajdziesz w książce?

Astrologia nie brzmi, jak coś prostego. Astrologia dynamiczna brzmi jeszcze gorzej… (no chyba, że akurat ktoś to uwielbia). Jednak autorka w bardzo prosty sposób przedstawia co i jak. Wystarczy wiedzieć kiedy, o której godzinie i gdzie się urodziliście. Dzięki temu bez problemu możecie stworzyć swój własny kosmogram. Na stronie, którą podaje autorka w swojej książce (kliknij tutaj) zobaczycie na własne oczy Wasz – no właśnie, czym jest kosmogram?

Kosmogram jest jej graficznym zapisem, obrazem struktury psychicznej, fizycznej i emocjonalnej człowieka, ujętym w symbolicznym zapisie. Jest zbiorem informacji o osobowości człowieka i każdej dziedzinie jego życia. Jest zestawem dającym wgląd tylko i wyłącznie w konkretną osobowość – właściciela kosmogramu.

Brzmi magicznie? Tak właśnie jest! W książce “Znaki. Spójrz w gwiazdy, odkryj siebie” znajdziecie krótki wstęp, opis jak czytać kosmogram, opis każdej z planet, opis znaków zodiaku oraz opis domów znajdujących się na każdym kosmogramie (jest ich 12). Czytanie książki będzie niczym zgłębianie starożytnej wiedzy o sobie samym.

Czy to działa?

Każdy znak ma swoje mocne i słabe strony. Ja mam cechy z aż 6 znaków zodiaku. Powinnam z każdego wyciągnąć to, co najlepsze przy czym starać się każdego dnia zwracać uwagę na te negatywne cechy i nie dać im wygrać. Dodatkowo każdy z nas ma swój znak wschodzący. O dziwo, moim wcale nie jest Strzelec.

Ogromnie się cieszę, że mogłam czytać i zagłębiać wiedzę z tej książki. Czytanie jej okazało się wspaniałą przygodą po moim wnętrzu. Do tej pory sądziłam, że każdego z nas po prostu opisuje jedynie jeden znak, teraz okazało się, że całe życie żyłam w błędzie, a w ludziach można odkryć o wiele więcej niż się spodziewałam.

Zapraszam do przeczytania innych recenzji książek, które czytałam tutaj.